czwartek, 2 maja 2024 Imieniny obchodzą: Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty
13-06-2011 11:10, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 956 razy

Kolejne bardzo dobre wyniki lekkoatletów Ziemi Puckiej

W dniu 31 maja na stadionie w Pucku przeprowadzona została wojewódzka impreza lekkoatletyczna - Pomorski Dysk. Inaczej to Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z udziałem reprezentacji poszczególnych powiatów. W imprezie tej zawodnicy Powiatu Puck zdobyli 13 medali.

• Jakub Smoliński (SP Leśniewo) skok w dal, 460 cm

W klasyfikacji zespołowej reprezentacja powiatu puckiego zajęła V miejsce.

Wcześniej podczas rozegranej w Chojnicach Wojewódzkiej Gimnazjadzie w lekkiej atletyce powiat Puck zajął również wysokie V miejsce przegrywając z Gdańskiem tylko o 3 punkty a wyprzedzając m.in. Gdynię, Słupsk, Sopot i inne, znacznie większe powiaty.

Na początku czerwca w Stargardzie Szczecińskim odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w wielobojach rzutowych z udziałem reprezentantów Ziemi Puckiej.

W Mistrzostwach tych Brunon Ceszke ze Strzelna zajął II miejsce w wieloboju rzutowym w swojej kategorii wiekowej z wynikiem 3459 pkt uzyskując w kuli 9,51 m, w młocie 40,42 m, w dysku 31,50 m, w ciężarku 15,88 m i oszczepie 35,88 m. Natomiast w wieloboju ciężarkowym zajął również II miejsce z wynikiem 78,56 m.

Krzysztof Jędrzejewski z Władysławowa w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce gromadząc 3083 pkt i uzyskując wyniki: kula 12,57 m, młot 30,71 m, dysk 35,07 m, ciężarek 10,52 m, oszczep 38,44 m. W wieloboju ciężarkowym zdobył III miejsce z wynikiem 77,51 m.

Żródło: Waldemar Płomień