piątek, 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Marcelin, Maria, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon
02-05-2011 13:15, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1458 razy

Trzecia runda Klubowego Pucharu Świata w pływaniu w płetwach

W Klubowym Pucharze Świata, który odbył się w Szczecinie w dniach 16-17 kwietnia wystartowali zawodnicy z 35 klubów z 10 państw. Klub "Delfin Jastarnia" reprezentowało 12 zawodników. Pływacy z Jastarni byli najmłodszą ekipą tych zawodów.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył po raz pierwszy polski klub - "Laguna Toruń". Natomiast klub z półwyspu uplasował się na wysokim 10 miejscu. Sztafeta dziewcząt w składzie: Agata Struck, Helena Strachanowska, Patrycja Nowacka i Karolina Narkowicz w konkurencji 4 x 100 m bi-fins (płetwy pojedyncze) zdobyła srebrny medal. W startach indywidualnych Agata Struck na trzy konkurencje w których startowała zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Po startach Agaty widać, że jest juniorką ze ścisłej europejskiej czołówki co dobrze prognozuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się w połowie sierpnia na Węgrzech. Obecnie Agata ma intensywny okres treningowy. Przed nią dwie najważniejsze imprezy w tym roku: Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy.

Oprócz Agaty Struck najwięcej punktów dla klubu podczas zawodów w Szczecinie zdobyli: Karolina Narkowicz, Jakub Górski i Alexander Romero. Wszystkim zawodnikom i trenerowi Markowi Ogiełło gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.