piątek, 17 maja 2024 Imieniny obchodzą: Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor
13-04-2011 16:24, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1096 razy

Doskonały występ lekkoatletów Powiatu Wejherowskiego

W dniu 9 kwietnia w Człuchowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.. W zawodach wzięło udział 378 zawodników z całego województwa pomorskiego.

Dwa medale wywalczyli zawodnicy powiatu wejherowskiego: Maciej Cymann z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Orlu (srebrny medal) oraz Ewa Zaborowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie (brązowy medal). Ponadto wysokie czwarte miejsca zajęły: Weronika Gubernat ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie oraz Natalia Kahs z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt wśród szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 9 z Wejherowa zajęła szóste miejsce, a Samorządowa Szkoła Podstawowa z Gościcina ósme miejsce wśród 47 sklasyfikowanych szkół. W klasyfikacji drużynowej chłopców szkół podstawowych SSP z Gościcina zajęła piąte miejsce, a dziesiąte SSP w Orlu wśród 41 sklasyfikowanych szkół.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt szkół gimnazjalnych najwyżej sklasyfikowaną szkołą powiatu wejherowskiego było Gimnazjum nr 1 z Rumi, które zajęło ósmą lokatę wśród 47 sklasyfikowanych szkół. Jeszcze wyższą pozycję uzyskały szkoły powiatu wejherowskiego w klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych chłopców. Na czwartej pozycji zostało sklasyfikowane Samorządowe Gimnazjum z Bolszewa, a na siódmej Gimnazjum nr 1 z Rumi wśród 39 sklasyfikowanych szkół.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych najwyższą pozycję uzyskał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Wejherowie, który został sklasyfikowany na szóstym miejscu wśród 27 szkół. Natomiast wśród chłopców najwyższą lokatę zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi wśród 29 szkół województwa pomorskiego.

Żródło: Andrzej Byczkowski