piątek, 17 maja 2024 Imieniny obchodzą: Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor
07-02-2011 12:14, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 959 razy

Bieg i Marsz Urodzinowy Gdyni

Silny wiatr i deszczowa pogoda nie zniechęciły wszystkich tych, którzy pragnęli uczcić 85-te urodziny Gdyni na sportowo. Około 200 uczestników wzięło udział w Biegu i Marszu Urodzinowym Gdyni na Bulwarze Nadmorskim. Tym razem był to wspólny bieg w formie "4 fun" - czyli dla zabawy, dla zdrowia i dla ruchu bez klasyfikacji oraz podziału na kategorie.

O godzinie 10:00 jako pierwsi wystartowali Nordic Walkerzy, którzy mięli do pokonania dystans 3,3 km. Konrad Buzak przymaszerował z kijkami do mety jako pierwszy. Zaraz po nim uplasował się Grzegorz Kropidłowski, a ostatnie miejsce na podium przypadło Jerzemu Bojanowskiemu.

Godzinę później odbył się Bieg Młodzieżowy, gdzie uczniowie zmierzyli się z trasą o długości 1 km. W integralnym biegu szkół najlepsza trójka to:
1. Marcin Koziura
2. Kamil Wołoszyk
3. Adam Kryszewski

Start do biegu głównego nastąpił w samo południe, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił, ukończyć bieg i pokonać symboliczny dystans 3,3 km. Zwycięzcą Biegu Urodzinowego jest Marek Kowalski, Paweł Murawski wywalczył miejsce drugie a jako trzeci do mety dobiegł Maciej Kerszen. Pierwsze 3 osoby otrzymały puchary, a reszcie uczestnikom wręczono dyplomy.

Żródło: Paulina Filipowicz