piątek, 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Marcelin, Maria, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon
22-12-2010 11:12, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1620 razy

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Pływaniu Indywidualnym

W dniu 30 listopada na basenie w Pruszczu Gdańskim, odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Pływaniu Indywidualnym. W rywalizacji wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całego Województwa Pomorskiego.

Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. Zawodnicy powiatu wejherowskiego powrócili z pięcioma medalami z czego aż cztery wywalczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych. Na zakończenie zawodów uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami, które wręczał: organizator zawodów - pani Alicja Ścierzyńska i Wiceprzewodniczący WSZS w Gdańsku, pan Zbigniew Gajewski.

W kategorii szkół podstawowych złoty medal zdobył Szymon Romaniec z SP nr 9 w Rumi na dystansie 25 m stylem klasycznym. W kategorii szkół gimnazjalnych, złoty medal zdobyła Alicja Grudnowska z Gimnazjum nr 1 w Redzie na dystansie 50 m stylem grzbietowym, a srebrne Dominika Rusin z Gimnazjum nr 3 w Wejherowie na dystansie 50 m stylem klasycznym i Michał Majer z Gimnazjum Społecznego w Rumi na dystansie 50 m stylem dowolnym i na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Żródło: Andrzej Byczkowski