piątek, 17 maja 2024 Imieniny obchodzą: Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor
08-10-2010 10:55, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 880 razy

Trzy rekordy Polski Mirosława Łuniewskiego w Austrii

W znakomitym stylu zakończył tegoroczny sezon startowy redzianin Mirosław Łuniewski, który startował w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii w chodzie sportowym.. Rywalizację na dystansie 30 km ukończył na drugiej pozycji przegrywając jedynie z najlepszym weteranem tegorocznego sezonu na świecie Fabio Ruzierem ze Słowenii. Jednak wyczyn jakiego dokonał Mirosław Łuniewski jest niecodzienny, ponieważ w jednym starcie ustanowił aż trzy rekordy Polski weteranów. 15 km pokonał w czasie 1:19:14, 25 km przeszedł w 2:13:02. Na mecie uzyskał rezultat 2:43:49. Trasa mistrzostw usytuowana była wzdłuż rzeki Dunaj. Zawody zostały rozegrane przy bezdeszczowej pogodzie w temperaturze 10 stopni.