piątek, 17 maja 2024 Imieniny obchodzą: Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor
17-08-2010 11:14, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 850 razy

Gdańszczanie w XVI Maratonie Solidarności

Po raz trzeci 15 sierpnia uczestnicy XVI Energa Maratonu Solidarności pobiegli z Gdyni do Gdańska przez Westerplatte.. W maratonie wystartowało 511 uczestników a metę na Długim Targu w Gdańsku przekroczyło 464 maratończyków - w tej liczbie 34 reprezentowana była przez płeć piękną.

Wśród tych co minęli metę było 8 mieszkańców powiatu gdańskiego. Najszybciej z tego grona pobiegł Krzysztof Tomaszewski mieszkaniec z Sobowidza gmina Trąbki Wielkie. Trasę pokonał w czasie 3:26:37 i zajął XXXVII miejsce w kategorii open, a w kategorii wiekowej M-45 uplasował się VII miejscu.

Kolejni maratończycy z naszego powiatu minęli metę na miejscu:

• 228 w kat. open był Grzegorz Ostaszewski z Rokietnicy gmina Pruszcz Gdański uzyskując czas 4:22:20, a w swojej kat. wiek. M-20 został sklasyfikowany na 40 miejscu
  • 297 w kat. open był Rafał Brzycky z Suchego Dębu uzyskując czas 4:38:07, a w swojej kategorii wiekowej M-20 został sklasyfikowany na 48 pozycji
  • 335 w kat. open był Tomasz Stankiewicz z Pruszcza Gdańskiego, a w kat. wiek. M-30 był 96 uzyskując czas - 4:49:02
  • 373 kat. open był Dariusz Skolimowski ze Skowarcza gmina Pszczółki, a w kat. wiek. M-30 był 109 uzyskując czas - 4:57:02
  • 418 kat. open był Marek Witkowski z Rotmanki gmina Pruszcz Gdański, a w kat. wiek. M-20 był 65 uzyskując czas 5:14:28
  • 434 kat. open był Józef Krzeszowiec M-65 z Łęgowa gmina Pruszcz Gdański, a w kat. wiek. M-65 był 6 uzyskując czas - 5:18:54
  • 461 kat. open był Paweł Sawicki z Pruszcza Gdańskiego, a kat. wiek. M-20 był 68 uzyskując czas - 5:47:52

Brawo dla wszystkich maratończyków, którzy ukończyli ten bardzo trudny w tym roku maraton z uwagi na bardzo wysoką temperaturę na całej trasie.

Maraton ten był szczególną próbą charakteru.

Żródło: Wiesław Kempa