sobota, 18 maja 2024 Imieniny obchodzą: Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
19-07-2010 12:48, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 975 razy

Drugi tydzień XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Drugi tydzień XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich - Lubuskie 2010 przyniósł reprezentantom Pomorza kolejne medale..

Na najwyższym stopniu podium rozgrywanego na kortach Zielonej Góry turnieju tenisa ziemnego stanął w grze pojedynczej Paweł Ciaś, a w grze podwójnej z Kamilem Gajewskim wywalczyli srebrny medal. Brązowe medale przypadły Magdalenie Stencel w grze pojedynczej i z Ignacym Szycą w mikście. Nie można pominąć dużej niespodzianki jaką sprawił Kamil Gajewski, eliminując w trzeciej rundzie gry pojedynczej rozstawionego z nr 1 Marcina Grzesińkiego (AZS Poznań) 6:2, 6:0. Niestety w kolejnej grze po zaciętym pojedynku przegrał. Wszyscy pomorscy medaliści w tenisie ziemnym reprezentują SKT Sopot.

Drugi złoty krążek dla Pomorza wystrzelał z łuku w Gorzowie Wielkopolskim Michał Kot (MRKS Gdańsk) na dystansie 70 i 60 m, oraz dwa srebrne medale na dystansie 50 i 30 m i IOR FITA. Koleżanka klubowa Michała, Karolina Kijewska wystrzelała na dystansie 60 i 50 m, brązowy medal oraz czwarte miejsce w IOR FITA. W strzelaniach zespołowych brązowy medal wystrzelali - Michał Kot, Maciej Plewa oraz Mateusz Kucharczyk (MRKS Gdańsk).

W punktacji klubowej reprezentacja MRKS Gdańsk zajęła trzecie miejsce z 33,00 pkt. Pierwsze miejsce przypadło LKS Łucznik Żywiec - 36,08 pkt, a drugie KS Stella Kielce z 34,25 pkt. W klasyfikacji województw:
1. Dolnośląskie 64,75 pkt
2. Śląskie 52,74 pkt
7. Pomorskie 33,00 pkt

W tym samym czasie w Gubinie osiem drużyn rugby rozegrało gry eliminacyjne w grupach. Reprezentujący Pomorze zespół Ogniwa Sopot rozpoczął pechowo swoje mecze eliminacyjne przegrywając z Budowlanymi Lublin 7:8 (7:5). Kolejne dwa spotkania należały już do sopocian, którzy pokonali Juvenię Kraków 41:0 (17:0) i Posnanię Poznań 26:8 (19:3) zajmując w grupie drugie miejsce. W poniedziałek grać będą o brązowy medal z Budowlanymi Łódź.

Po rozegraniu finałów w pięciu dyscyplinach (piłka nożna kobiet, jeździectwo, piłka wodna, kajakarstwo - slalom kajakowy, tenis ziemny) punktacja województw przedstawia się następująco: