piątek, 17 maja 2024 Imieniny obchodzą: Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor
10-06-2010 17:49, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 861 razy

Wejherowscy Lekkoatleci w Finałach Gimnazjady i Licealiady

W dniu 25 maja na stadionie lekkoatletycznym w Słupsku odbyły się finały Wojewódzkiej Gimnazjady w Lekkoatletyce. W zawodach wzięło udział prawie 500 zawodników. Rywalizowano indywidualnie i zespołowo. W klasyfikacji powiatów wygrał Gdańsk, a powiat wejherowski został sklasyfikowany na 5 miejscu w województwie pomorskim (na 20 uczestniczących powiatów).

Zawodnicy z naszego powiatu zdobyli pięć medali. Złote medale zdobyli, Adam Falkowski z Gimnazjum nr 1 w Rumi w biegu na 600 m i Mateusz Kostewicz z Gimnazjum nr 1 w Redzie w rzucie oszczepem. Srebrny medal zdobył Nikodem Piesik z Gimnazjum nr 1 w Rumi w rzucie dyskiem. Brązowe medale zdobyli, Katarzyna Konkel z Gimnazjum nr 2 w Wejherowie w biegu na 1000m i Izabela Duczmal z Gimnazjum w Bojanie w skoku w dal.

W dniu 8 czerwca na stadionie KS "Chojniczanka" w Chojnicach odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w Lekkoatletyce. W zawodach wzięło udział około 350 zawodników z całego Województwa Pomorskiego.

Zawodnicy z Powiatu Wejherowskiego zdobyli 18 medali, w tym sześć ze złotego kruszcu. Najlepsi w swoich konkurencjach okazali się: Ewa Zaborowska z ZSP 1 Wejherowo w biegu na 400m, Jacek Dybowski z ZSP4 Wejherowo w biegu na 400m, Natalia Kas z ZSP 1 Rumia w biegu na 800m, sztafeta dziewcząt 4x100m z ZSP Rumia, Nowak Weronika z ZSP 1 Wejherowo w pchnięciu kulą i Kąkiel Karolina z ZSP 1 Rumia w skoku w dal. Drugie miejsca zdobyli, Bemchke Natalia z ZSP 2 Wejherowo w biegu na 100m, Wangler Szymon z ZSP 1 Rumia w skoku wzwyż, Drożkowska Wiktoria z ZSP 2 Rumia w pchnięciu kulą, Toruńczak Hanna z ZSP 1 Rumia w skoku w dal i Kowalski Sebastian z ZSP 4 Wejherowo w skoku w dal. Brązowe medale wywalczyli, Malinowski Miłosz z ZSP 4 Wejherowo w biegu na 100m, Bujak Kinga z ZSP 2 Wejherowo w biegu na 800m, Kopicki Paweł z ZSP 4 Wejherowo w biegu na 1500m, Kąpiel Karolina z ZSP 1 Rumia w skoku wzwyż, Szymański Patryk z ZSP 1 Rumia w skoku wzwyż, Szymański Patryk z ZSP 1 Rumia w rzucie oszczepem i Dębinski Adam z ZSP 2 Wejherowo w skoku w dal. W klasyfikacji powiatów zdecydowanie wygrał powiat wejherowski (na 20 uczestniczących powiatów).

Żródło: Andrzej Byczkowski