środa, 15 maja 2024 Imieniny obchodzą: Strzeżysław, Robert, Berta, Cecyliusz, Atanazy, Zofia, Dionizja, Czcibora, Nadzieja, Izydor
28-05-2010 17:45, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 843 razy

ITTF Pro Tour Polish Junior Open 2010

Robert Floras zajął drugie, a Magdalena Szczerkowska oraz Artur Białek trzecie miejsca w zaliczanych do prestiżowego cyklu ITTF Pro Tour Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów w tenisie stołowym.. Wśród juniorów zwyciężył Szwed Hampus Soderlund, najlepszą juniorką okazała się Japonka Miyu Maeda. Od piątku o medale rozgrywanych w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" we Władysławowie zawodów rywalizują kadeci.

Do półfinału rozgrywek singlowych awansowało dwóch Polaków, w walce o finał Floras (na co dzień zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki) pokonał Artura Białka (MOKS Słoneczny Stok Białystok) 4:1. W finale Floras, niesiony dopingiem kibiców zebranych w cetniewskiej hali, stoczył zaciętą walkę ze Szwedem Soderlundem, ten jednak nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i pokonał Polaka 4:2. Floras zdobył także srebro w grze podwójnej, grając w parze z Czechem Pavlem Siruckiem. Polsko-czeski debel w finale uległ 2:3 parze z Francji, Quentinowi Robinot i Romainowi Lorentzowi.

Cieszę się z medalu, choć oczywiście mogło być jeszcze lepiej. Na tym etapie turnieju decydują szczegóły, forma dnia, dziś akurat górą była Japonka. Gdybyśmy grały jutro, wynik mógłby być odwrotny – powiedziała Magdalena Szczerkowska, która trafiła w półfinale na przyszłą zwyciężczynię, Miyu Maedę. Japonka pokonała grającą na co dzień w klubie GLKS Wanzl Nadarzyn Polkę 4:1, a w finale wygrała ze swoją rodaczką Misaki Morizono.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym (Polish Youth Open 2010) odbywają się od środy i potrwają do niedzieli. W turnieju bierze udział 273 zawodników z 25 państw świata, w tym 53 tenisistów i tenisistek stołowych z Polski.