piątek, 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Marcelin, Maria, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon
28-05-2010 10:30, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1380 razy

Pucka Liga Baśki zakończyła rozgrywki

23 maja w Domu Kultury w Gnieżdżewie odbył się XVIII (ostatni) turniej Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięło udział 108 zawodników (w tym 5 kobiet) z osiemnastu drużyn. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Jan Drzeżdżon (Strzecha Starzyno) z wynikiem +357 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Stanisław Dettlaff (Kaszubska Baśka Puck), który uzyskał +248 punktów, natomiast trzecią lokatę zajął Andrzej Kitowski (Sopot) z rezultatem +211 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Kazimierz Kwidziński (Kłos Werblinia), Wojciech Malon (Rekowianie Rekowo), Tomasz Putkowski (FOX Gdynia), Brunon Borkowski (Kaszubska Baśka Puck), Bogdan Semmerling (Puma Darżlubie), Zygmunt Wiśniewski (Kaszubska Baśka Puck), Józef Dorsz (OSP Mrzezino).
Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Gertruda Wittbrodt, która zajęła 21 miejsce w klasyfikacji ogólnej.
Drużynowo zwyciężyła drużyna Kaszubska Baśka Puck (+795 pkt) wyprzedzając drużyny Strzecha Starzyno (+471 pkt) OSP Mrzezino (+448 pkt). Dalsze miejsca zajęły drużyny: Rekowianie Rekowo (+423 pkt), FOX Gdynia (427 pkt) oraz Iskra Połczyno (+385 pkt).
Tradycyjnie sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami.

Zwycięzcą Puckiej Ligi Baśki w sezonie 2009/2010 został Bogdan Semmerling (649 pkt) z Pumy Darżlubie, który wyprzedził Waldemara Zduńczyka (519 pkt) z FOX-a Gdynia oraz Kazimierza Kwidzińskiego (509 pkt) z drużyny Kłos Werblinia. Dalsze miejsca zajęli Andrzej Szlas (Rekowianie Rekowo), Tadeusz Kański (Mercedes Żelistrzewo), Tomasz Putkowski (FOX Gdynia), Mieczysław Balewski (PKA Gdynia), Henryk Radtke (Kłos Werblinia), Kazimierz Labuda (Strzecha Starzyno) i Marian Lewicki (OSP Gnieżdżewo).
W klasyfikacji drużynowej zwycięzcą została drużyna FOX Gdynia (1160 pkt), która wyprzedziła ekipę Rekowianie Rekowo oraz Pumę Darżlubie. Dalsze miejsca zajęły drużyny: PKA Gdynia, OSP Gnieżdżewo, OSP Mrzezino, Kłos Werblinia, Mercedes Żelistrzewo, Kaszubska Baśka Puck i Emeryci Mrzezino

Uroczyste zakończenie Puckiej Ligi Baśki połączone z wręczeniem nagród dla najlepszych Baśkarzy odbędzie się 19 czerwca (sobota) o godzinie 17:00 w Wiejskim Domie Kultury w Mechowie.