sobota, 18 maja 2024 Imieniny obchodzą: Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
17-05-2010 12:11, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1057 razy

Turnieje mini piłki koszykowej dziewcząt i chłopców w Helu

W środę 12 maja w Miejskiej Hali Sportowo–Widowiskowej w Helu zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu turnieje mini piłki koszykowej dziewcząt i chłopców, a także mini piłki nożnej chłopców pomiędzy uczniami klas 6 Szkoły Podstawowej nr 5 z Siemianowic Śląskich a uczniami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu..

Po oficjalnym otwarciu gwizdek sędziego rozpoczął pierwszą część spotkania mini piłki nożnej chłopców pomiędzy uczniami zaprzyjaźnionych szkół. Przebieg spotkania gospodarze rozpoczęli w silnym zestawieniu dzięki któremu wygrali mecz wynikiem 1:0. Strzelcem bramki okazał się Kamil Chrostowski.

Po zakończonym spotkaniu do rywalizacji w mini koszykówce przystąpiły dziewczęta. W pierwszych minutach gry gospodarze mieli problem ze skutecznością co ustawiło cały przebieg meczu i losy gry zostały przesądzone. W drugiej kwarcie gra nieco się uspokoiła, poprawiła się skuteczność rzutowa, ale straconych punktów nie udało się już odrobić. Mecz zakończył się wynikiem 9:4 dla uczniów z Siemianowic Śląskich.

Po przegranym meczu dziewcząt chłopcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu postanowili spróbować swoich sił w mini koszykówce. Skuteczność gry dopisywała od początku spotkania. Obrona była agresywna i goście mieli problemy ze zdobywaniem punktów. W pierwszej kwarcie spotkania gra toczyła się "punkt za punkt". Gdy drużyna gości zbliżyła się do remisu gospodarze zaczęli grać pewniej co przejawiło się wygraną 11:5.

Uczniowie z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Helu wystąpili w składzie:
Mini Piłka Nożna chłopców: Bartosz Olczak (bramkarz), Kamil Chrostowski (kapitan), Gracjan Skwarliński, Tomasz Nowak, Paweł Pszeniczny, Bartosz Pawlak, Kornel Rodziewicz, Mateusz Jusypenko.

Mini Piłka Koszykowa chłopców: Kamil Chrostowski (kapitan), Bartosz Olczak, Paweł Pszeniczny, Gracjan Skwarliński, Mateusz Jusypenko, Bartosz Pawlak, Tomasz Nowak.

Mini Piłka Koszykowa dziewcząt: Figurska Alicja, Redo Klaudia (kapitan), Koc Monika, Mańko Wiktoria, Zaniewska Joanna, Magnuska Małgorzata, Czelej Joanna, Ostrowska Roksana.

Żródło: Piotr Radtke