niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
27-04-2010 16:19, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1333 razy

Gdynianie zwycięzcami XV turnieju Puckiej Ligi Baśki

25 kwietnia w Domu Kultury w Żelistrzewie odbył się XV turniej Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięło udział 104 zawodników (w tym 4 kobiety) z dziewiętnastu drużyn. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Tomasz Putkowski z drużyny FOX Gdynia z wynikiem +309 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Szlas (Rekowianie Rekowo), który uzyskał +221 punktów, natomiast trzecią lokatę zajął Jerzy Palczykowski (OSP Leśniewo) z rezultatem +193 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Szczepan Miślisz (OSP Mrzezino), Bogusław Rost (Puma Darżlubie) i Bronisław Manicki (OSP Gnieżdżewo), Hubert Białk (Kaszubska Baśka Puck), Kazimierz Rohda (Szpela Krokowa), Mieczysław Buja (Strzecha Starzyno), Bolesław Jaszke (Huragan Smolno). Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Maria Dominik (Kłos Werblinia), która zajęła 36 miejsce w klasyfikacji ogólnej i zgromadziła +48 punktów.

Drużynowo zwyciężyła drużyna PKA Gdynia (+464 pkt) wyprzedzając drużyny OSP Gnieżdżewo (+373 pkt) i Mercedes Żelistrzewo (+368 pkt). Dalsze miejsca zajęły drużyny: FOX Gdynia (+351 pkt), Kaszubska Baśka Puck (+280 pkt) oraz OSP Mrzezino (+243 pkt).

Tradycyjnie sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Dodatkowo radny powiatu puckiego Pan Zygmunt Wiśniewski ufundował puchar dla najlepszego samorządowca powiatu puckiego, którym został Hubert Białk (członek rady sołeckiej w Darżlubiu).

Po piętnastu turniejach liderem pozostał Bogdan Semmerling (535 pkt) z Pumy Darżlubie, który wyprzedza Waldemara Zduńczyk (457 pkt) z FOX-a Gdynia oraz Tadeusz Kańskiego (414 pkt) z drużyny Mercedes Żelistrzewo. Dalsze miejsca zajmują Mieczysław Balewski (PKA Gdynia), Marian Lewicki (OSP Gnieżdżewo), Kazimierz Kwidziński (Kłos Werblinia), Kazimierz Labuda (Strzecha Starzyno), Henryk Radtke (Kłos Werblinia), Tomasz Putkowski (FOX Gdynia) i Bogusław Rost (Puma Darżlubie).

W klasyfikacji drużynowej liderem pozostała drużyna FOX Gdynia, która systematycznie powiększa przewagę nad drużyną Puma Darżlubie oraz ekipą Rekowianie Rekowo. Dalsze miejsca zajmują: OSP Gnieżdżewo, PKA Gdynia i Kłos Werblinia.

Następny turniej odbędzie się 8 maja o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Strzelnie.