niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
27-04-2010 12:53, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2289 razy

Podsumowali "Baśkę" w Lini

23 kwietnia w Sali GDK w Lini po raz kolejny gwarno było za sprawą zawodników grających w kaszubską Baśkę. Do stołów zasiadło 40 zawodników z gminy Linia i sąsiadów z okolicznych gmin. Po rozegraniu 80 partii najlepszą tego wieczoru okazała się Urszula Olszewska – Sołtys Lewinka w gminie Linia, która zdobyła 398 pkt. Drugie miejsce wywalczył reprezentant Mirachowa – "Palestyny" Roman Bulczak, który zdobył 188 pkt i wyprzedził o jedno oczko Kazimierza Klass z Luzina. Na kolejnych lokatach uplasowali się: Zbigniew Ruszkowski, Kazimierz Kuberna oraz Marian Block – wszyscy trzej z Lini.

Zwycięzcy otrzymali piękne puchary. Puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju przypadł oczywiście pani Urszuli Olszewskiej. Jednocześnie podsumowano zmagania w rozgrywkach o Mistrzostwa Gminy Linia na 2010 rok, które obejmowały 3 turnieje. W tej klasyfikacji Mistrzynią również została Urszula Olszewska, która wyprzedziła Kazimierza Darznika z Miłoszewa, Piotra Walkusza z Lini – pierwszych troje zawodników otrzymało pamiątkowe puchary. Na kolejnych lokatach znaleźli się: Roman Bulczak, Tadeusz Meyer oraz Edmund Wietrzykowski.

Drużynowo po III turniejach w ogólnej klasyfikacji zwyciężyła drużyna z Lewinka, które wyprzedziła "Palestynę" Mirachowo, Linię I, Pobłocie, Luzino, Łebno, OSP Linia, Linia II. W sumie sklasyfikowano 30 drużyn. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale dla wszystkich członków drużyn.

Do klasyfikacji współzawodnictwa sołectw na 2010 rok punkty zdobyły:
Lewinko – 30 pkt
Linia – 27 pkt
Pobłocie – 24 pkt
Miłoszewo 21 pkt
Strzepcz 19 pkt

Dekoracji zawodników i wręczenia pucharów dokonał główny organizator zawodów dyr. GDK Jan Trofimowicz.

Żródło: Paulina Bigus