sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
24-03-2010 10:59, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1270 razy

FOX Gdynia powiększa przewagę

21 marca w remizie OSP w Smolnie odbył się XIV turniej Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięło udział 116 zawodników (w tym 8 kobiet) z dwudziestu drużyn.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Kazimierz Labuda z drużyny Strzecha Starzyno z wynikiem +261 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Brzozowski (FC Mechowo), który uzyskał +252 punktów, natomiast trzecią lokatę zajął Mirosław Blaszke (Kaszubska Baśka Puck) z rezultatem +249 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Marek Brzozowski (Studenci Sopot), Andrzej Willa (Huragan Smolno) i Waldemar Zduńczyk (FOX Gdynia).

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Agata Zoch, która zajęła 42 miejsce w klasyfikacji ogólnej i zgromadziła +44 punkty.

Drużynowo zwyciężyła drużyna FOX Gdynia (+468 pkt) minimalnie wyprzedzając drużyny Kaszubska Baśka Puck (+463 pkt) i Kontra Radoszewo (+405 pkt). Dalsze miejsca zajęły drużyny: Rekowianie Rekowo (+372 pkt), FC Mechowo (+303 pkt) oraz PKA Gdynia (+281 pkt).

Tradycyjnie sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami.

Po trzynastu turniejach liderem pozostał Bogdan Semmerling (519 pkt) z Pumy Darżlubie, który wyprzedza Waldemara Zduńczyka (423 pkt) z FOX-a Gdynia oraz Mariana Lewickiego (399 pkt) z drużyny OSP Gnieżdżewo. Dalsze miejsca zajmują Kazimierz Kwidziński (Kłos Werblinia), Kazimierz Labuda (Strzecha Starzyno), Tadeusz Kański (Mercedes Żelistrzewo), Mieczysław Balewski (PKA Gdynia), Andrzej Brzozowski (FC Mechowo), Antoni Goyka (Emeryci Mrzezino) i Henryk Radtke (Kłos Werblinia).

W klasyfikacji drużynowej liderem pozostała drużyna FOX Gdynia, która systematycznie powiększa przewagę nad drużyną Puma Darżlubie oraz ekipą Rekowian Rekowo. Dalsze miejsca zajmują: OSP Gnieżdżewo, Kłos Werblinia i Kontra Radoszewo.

Następny turniej odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 17:00 w remizie OSP w Darżlubiu.

Żródło: Marek Radtke