sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
18-03-2010 10:38, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1312 razy

I Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w Kaszubską "Baśkę"

Dnia 14 marca w Gminnym Domu Kultury w Lini po raz pierwszy odbyły się oficjalne, indywidualne i drużynowe mistrzostwa województwa pomorskiego Ludowych Zespołów Sportowych w Kaszubską "Baśkę".. Głównym organizatorem imprezy był miejscowy GDK natomiast współorganizatorami: PZ LZS w Gdańsku, GS LZS w Lini i UG w Lini.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: główny organizator imprezy dyrektor Jan Trofimowicz, zastępca wójta gminy Linia Bogusława Engelbrecht, sekretarz PZ LZS Wiesław Szczodrowski oraz prezes GS LZS w Lini Zdzisław Konkel. Zasady gry i wszelkie wątpliwości uczestnikom wyjaśnił sędzia główny zawodów pan Tadeusz Meyer.

Do rozgrywek przystąpiło aż 148 zawodników z terenu całego województwa pomorskiego. Dojechali między innymi reprezentanci powiatów Kościerskiego, Bytowskiego, Kartuskiego, Lęborskiego, Puckiego i Wejherowskiego. Uczestnicy zawodów rozegrali dwie serie gier po 80 rozdań.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal potwierdzający udział w zawodach. W przerwie między rozgrywkami był czas na pyszny bigos oraz kawę i herbatę przygotowaną przez organizatorów.

Po pełnych emocji rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie wyników. I miejsce zajął Kazimierz Darznik z Miłoszewa – gmina Linia, który zdobył w sumie 296 punktów, tylko o jeden punkt mniej zdobył Stanisław Potrykus z Szemudu. Trzecie miejsce zajął Tadeusz Meyer z Lewinka – 284 punkty. Kolejne miejsca zajęli: Janusz Czylkowski z Kębłowa – gm. Nowa Wieś Lęborska, Roman Kreft z Szemudu, Gerard Pioch z Cewic, Jan Głowienka z Darżlubia – gm. Puck i Piotr Walkusz z Lini.

Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali puchary przygotowane przez organizatorów. Ponadto puchary otrzymali Janusz Czylkowski, jako najwyżej sklasyfikowany zawodnik spoza powiatu wejherowskiego, najwyżej sklasyfikowana zawodniczka Urszula Olszewska z Lewinka – gm. Linia oraz najstarszy uczestnik zawodów 78-letni Mieczysław Sobisz z Lęborka. Dekoracji dokonali Wójt Gminy Linia Łukasz Jabłoński, prezes GS LZS Zdzisław Konkel oraz dyrektor GDK Jan Trofimowicz.

Podsumowano także klasyfikację drużynową. Pierwsze miejsce zajęła drużyna "Jelonek Szemud" w składzie: Tadeusz Sychowski, Stanisław Potrykus, Karol Różek oraz Bartłomiej Górski - uzyskując w sumie 579 pkt, kolejne miejsca zajęły drużyny: "Na wzgórzu Szemud" – 552 pkt, "LZS Darżlubie" – 546 pkt, "LZS Czarnówko" – 520 pkt oraz "Jagódki Luzino" – 479 pkt. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe medale. W końcowej punktacji sklasyfikowano 35 drużyn oraz ośmioro zawodników, którzy występowali indywidualnie.

Żródło: Paulina Bigus