sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
12-03-2010 13:27, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1328 razy

Czołówka Puckiej Ligi Baśki bez zmian

6 marca w Restauracji "Kaszubska" w Minkowicach odbył się XIII turniej Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięła udział rekordowa ilość Baśkarzy - 120 zawodników (w tym 6 kobiet) z osiemnastu drużyn.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Zenon Klebba z drużyny Huragan Smolno z wynikiem +268 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Zbigniew Drzeżdżon (Kontra Radoszewo), który uzyskał 250 punktów, natomiast trzecią lokatę zajął startujący indywidualnie Kazimierz Rohda z rezultatem 233 pkt Kolejne miejsca zajęli: Andrzej Dawidowski (Rekowianie Rekowo), Waldemar Zduńczyk (FOX Gdynia) i Jan Derc (OSP Łebcz).

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Bernadetta Magulla - gospodyni XIII turnieju, która zajęła 26 miejsce w klasyfikacji ogólnej i zgromadziła 103 punkty.

Drużynowo zwyciężyła drużyna Rekowianie Rekowo (+507 pkt) przed ekipami Kontra Radoszewo (+496 pkt) i PKA Gdynia (+432 pkt). Dalsze miejsca zajęły: OSP Gnieżdżewo (+398 pkt), FOX Gdynia (+354 pkt) oraz Huragan Smolno (+303 pkt).

Tradycyjnie sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Dodatkowo właściciel sklepu w Minkowicach, pan Andrzej Pipka ufundował puchar dla najlepszego Baśkarza gminy Krokowa, którym został Kazimierz Rohda. Ponadto wszystkie panie z okazji Dnia Kobiet otrzymały słodkie upominki.

Po trzynastu turniejach liderem pozostał Bogdan Semmerling (519 pkt) z Pumy Darżlubie, który wyprzedza Mariana Lewickiego (399 pkt) z OSP Gnieżdżewo oraz Tadeusza Kańskiego (379 pkt) z drużyny Mercedes Żelistrzewo. Dalsze miejsca zajmują Waldemar Zduńczyk (FOX Gdynia), Mieczysław Balewski (PKA Gdynia), Kazimierz Kwidziński, Henryk Radtke (obaj Kłos Werblinia), Jerzy Sahs (Puma Darżlubie), Antoni Goyka (Emeryci Mrzezino) i Andrzej Dawidowski (Rekowianie Rekowo).

W klasyfikacji drużynowej liderem pozostała drużyna FOX Gdynia, która wyprzeda drużynę Puma Darżlubie oraz ekipę Rekowianie Rekowo. Dalsze miejsca zajmują: OSP Gnieżdżewo, Kłos Werblinia i OSP Mrzezino.

Następny turniej odbędzie się 21 marca o godzinie 14:00 w remizie OSP w Smolnie.