piątek, 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Marcelin, Maria, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon
28-02-2009 08:03, dodał: Krzysztof Górecki czytano: 1409 razy

Liga Młodzieżowa Województwa Pomorskiego - juniorów I runda

W sobotę 27 lutego 2009 r. na 25 metrowej pływalni Zespółu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 w Gdańsku Morenie odbyły sie zawody pływackie "Liga Młodzieżowa Województwa Pomorskiego - juniorów I runda" o Puchar Dyrektora ZKPiG nr 21.

Organizatorem zawodów byli:
- Pomorski Okręgowy Związek Pływacki,
- Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 w Gdańsku.

Wspaniale spisali się podopieczni Pani trener Gabrieli Czyż z Klubu UKS "MEWA" Władysławowo, którzy pięciokrotnie zajmowali medalowe pozycje. Marcin Lach w kategorii 15 lat zajął trzecie miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym z czasem 26,48 s. Jakub Przecherski natomiast w tej samej konkurencji zajął drugą pozycję w kategorii wiekowej 14 lat z czasem 28,23s. Nie zawiodła także Małgosia Styn, która w kategori wiekowej 14 lat zajęła pierwsze miejsce w konkurencji 50 m stylem klasycznym z czasem 36,26 s. Czwartą medalową pozycję wywalczył Bartek Kurek, który zajął drugą pozycję w konkurencji 100 m stylem motylkowym 15-latków z czasem 1:03,07. Kubie Przecherskiemu udało się wywalczyć drugi raz medalową pozycję w swojej kategorii wiekowej 14 lat w konkurencji 100 m stylem motylkowym, który z czasem 1:12,67 zajął kolejny raz drugą pozycję.

• Marcin Lachs, 15 lat, 5 miejsce na 200 m dowolnym z czasem 2:13,95 s,

Ponadto Klub UKS MEWA Władysławowo wystawił dwie sztafety do konkurencji 4x100 m stylem dowolnym. W kategori dziewcząt zawodniczki MEWY w składzie Weronika Gorecka, Dagmara Felkner, Arleta Szomborg i Małgosia Styn wywalczyły 6 pozycję z czasem 4:49,23 natomiast chłopcy w składzie Marcin Lachs, Piotr Żywicki, Jakub Przecherski i Bartłomiej Kurek wywlaczyli 4 pozycję z czasem 4:09,32.