piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
23-02-2009 19:52, dodał: Maciej Deling czytano: 1353 razy

Łączpol Gdynia - SPR Asseco BS Lublin 26:37

Aby myśleć o nawiązaniu równorzędnej walki z zespołem aktualnego Mistrza Polski, gdynianki musiałyby przez cały mecz grać tak, jak w pierwszych 15min i pomiędzy 45 a 55 minutą spotkania. Ponieważ jednak tak się nie stało drużyna SPR Lublin odniosła wysokie w pełni zasłużone zwycięstwo. Mecz rozpoczął się sensacyjnie, ponieważ w 4 minucie po bramkach Całużyńskiej, Andrzejewskiej, Szot i Szwed Łączpol prowadził 4:1. Lublinianki zaczęły odrabiać straty i zacięta walka trwała do 13 minuty do wyniku 7:7. W tym momencie rozpoczął się dramat gdynianek. W bramce SPR fantastycznie zaczęła grać Małgorzata Sadowska bez wątpienia najlepsza zawodniczka tego spotkania. Jej doskonałe interwencje i podania do kontrataku spowodowały, że zespół Mistrzyń Polski zdobył 7 bramek z rzędu i objął prowadzenie w 21 minucie 14:7. Zdeprymowane taką sytuacją piłkarki ręczne Łączpolu zaczęły dodatkowo popełniać błędy podań, co spowodowało kolejne szybkie ataki gości i doprowadziło do wyniku 10:22 do przerwy.
Druga połowa to w dalszym ciągu bardzo dobra gra drużyny SPR. Skuteczne w grze obronnej i świetnie wspomagane przez Sadowską w bramce Lublinianki powiększały przewagę, aż do wyniku 31:13 w 42 minucie meczu. Drużyna Łączpolu starała się jednak walczyć do końca. Próbowała zmniejszyć przewagę i po dobrym okresie gry doprowadziły w 54 minucie do wyniku 24:34 i zakończyły spotkanie przegrywając 26:37. Dodatkowo należy podkreślić pełne zaangażowanie drużyny Mistrzyń Polski, które starały się zakończyć pierwszą część sezonu ligowego bez porażki i tak też się stało!
Pomimo porażki w zespole Łączpolu można wyróżnić bramkarkę Salomę Szywerską, a dobre fragmenty gry zademonstrowały również Monika Aleksandrowicz (5 br. w 2 połowie), Karolina Szwed (dobre asysty) i walcząca Patrycja Kulwińska.
!4 marca rozpoczyna się play-off, czyli decydująca faza rozgrywek, w której piłkarki ręczne Łączpolu zmierzą się w meczu wyjazdowym z zespołem Politechniki Koszalin. Rewanż rozegrany zostanie 21 lub 22 marca na własnym parkiecie. Jeżeli do wyłonienia zwycięzcy niezbędny będzie trzeci mecz, odbędzie się on w Koszalinie 28.03. Zwycięzca w tej konfrontacji walczyć będzie następnie o miejsca 1 – 4 a pokonany grać o miejsca 5 – 8.

Łączpol Gdynia – SPR Asseco BS Lublin 26:37 (10:22)

Łączpol: Jurkowska, Szywerska – Aleksandrowicz 5, Szwed 4, Andrzejewska 3, Kulwińska 3, Koniuszaniec 3, Szot 3, Musiał 2, Całużyńska 2, Sulżycka 1.

Żródło: Wojciech Nowiński/ks.laczpol.pl