sobota, 4 maja 2024 Imieniny obchodzą: Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina
18-11-2008 15:14, dodał: Janusz Nowicki czytano: 1546 razy

Sokół Kościerzyna - Nielba Wągrowiec 24:27

Po zaciętym meczu ligowym seniorzy Nielby Wągrowiec zwyciężyli zespół VETREX Sokół Kościerzyna 24:27 (11:13). Spotkanie odbyło się na wyjeździe w sobotę 15 listopada.

Trener nielbistów Jacek Okpisz wystawił następujący skład:

Konczewski, Szulc, Gierak, Witkowski, Przysiek, Bukowski, Kasprzak, Gebler, Kaczor, Janusiewicz, Siódmiak, Głębocki, Kwiatkowski Bł., Borek.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Marcin Siódmiak, po chwili Bartosz Witkowski (2 min 0:2 dla Nielby). Gospodarze z Kościerzyny szybko wyrównali, a w wyniku trafieniu Macieja Reichela objęli prowadzenie w 8 min (3:2 dla Kościerzyny). Jednak dzięki kolejnym bramkom zdobytym przez Kwiatkowskiego oraz Przysieka w 14 min prowadziliśmy 2 bramkami (3:5 dla Nielby). 1-3 bramkowe prowadzenie nielbistów przeplatane remisami trwało od 8 min do końca I połowy. Do przerwy Nielba prowadziła 11:13.

Drugą połowę rozpoczęły dwie udane akcje w wykonaniu Marcina Siódmiaka i Sebastiana Bukowskiego, które doprowadziły do wyniku 11:15 dla Nielby. W 39 min nielbiści posiadali największe prowadzenie w meczu 14:21. Potem gospodarze szybko zaczęli odrabiać straty. W 49 min było tylko 20:21 dla Nielby. W nerwowej końcówce to Nielba okazała się lepsza zwyciężając 24:27.

Poniżej wypowiedź trenera Sokoła, Zdzisława Czoski nagrana tuż przed spotkaniem.

Radio Kaszebe

Magazyn "Sportowe Kaszuby" w Radiu Kaszëbë w niedziele w godz. 18-19 (www.radiokaszebe.pl oraz 98,9 i 92,3 FM).

Żródło: nielba.pl