piątek, 17 maja 2024 Imieniny obchodzą: Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor
21-07-2008 17:46, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 1015 razy

Kosz: juniorki U-18 wśród 12 najlepszych zespołów w Europy

W dniu wczorajszym w meczu o wszystko nasza Reprezentacja Polski juniorek U-18 wygrała z Turcją i awansowała do 12 najlepszych zespołów na Starym Kontynencie. Początek meczu to konkurs rzutów za 3 pkt. z obu stron. Następnie nasza reprezentacja obroniła kilka akcji i wyprowadziła szybkich ataków. Do przerwy nasze dziewczyny schodziły z pięciopunktowym zapasem (43:38). Po przerwie w szeregi naszego zespołu wkradła się nerwowość i przez pierwsze 3 min. III kwarty nie mogliśmy trafić do kosza. Wtedy to celnym rzutem zza linii 6,25 m popisała się Olivia Tomiałowicz. Początek IV kwarty to bardzo dobra gra naszego zespołu w obronie, ale przede wszystkim mądra gra w ataku pozwoliła odskoczyć naszym zawodniczką na bezpieczną różnicę punktową (16 pkt.). Jednak moment dekoncentracji sprawił, że reprezentantka Turcji w niespełna minutę trafiła 3-krotnie za 3 pkt. i różnica stopniała do 7 pkt. Po przerwie na żądanie w szeregi naszego zespołu wrócił spokój i dziewczyny nie dały sobie wyrwać bardzo ważnego zwycięstwa. Poniżej przedstawiamy wynik i poszczególne statystki naszych zawodniczek:
Polska – Turcja 81:72 (27:22), (16:16), (15:14), (23:20)