sobota, 4 maja 2024 Imieniny obchodzą: Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina
30-06-2008 10:10, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 1069 razy

Pierwszy Turniej Lata z Baśką 2008

22 czerwca 2008r. w Mrzezinie ruszył cykl turniejów Gry w Kaszubską Baśkę pod nazwą Lato z Baśką 2008. Wzięło w nim udział 64 uczestników, w tym 3 kobiety z 12 drużyn. Odbyły się 2 turnieje po 64 rozdania.

Zwycięzcą pierwszego z nich został Jan Wikowski (Grom Leśniewo), który zgromadził 286 punktów. Drugie miejsce zajął Andrzej Pipka z Dream Team Żelistrzewo (209 pkt), a na trzeciej pozycji uplasował się Mirosław Bruhnke (175 pkt) z drużyny FC Mechowo.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Dragon Gdynia, która zdobyła 366 punktów. Drugie miejsce przypadło drużynie Dream Team Żelistrzewo (249 pkt), natomiast na trzeciej pozycji uplasowało się OSP Mrzezino (147 pkt). Tradycyjnie sześcioro najlepszych zawodników, najlepsza zawodniczka oraz 3 drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

Drugi turniej wygrał Józef Krampa (226 pkt) z drużyny Dragon Gdynia przed Januszem Labuda (218 pkt) ze Strzechy Starzyno i Tomaszem Putkowskim (204 pkt) również z drużyny Dragon Gdynia.

"Drużynówkę" drugi raz podczas niedzielnych zmagań na pierwszym miejscu ukończyła drużyna Dragon Gdynia uzyskując świetny rezultat 470 punktów. Drugie miejsce wywalczyła Strzecha Starzyno (384 pkt), natomiast na trzeciej pozycji znalazła się drużyna Dream Team Żelistrzewo (218 pkt). Tradycyjnie sześcioro najlepszych zawodników, najlepsza zawodniczka oraz 3 drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

W klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach prowadzi Józef Krampa (150 pkt) przed Janem Wikowskim (100 pkt) i Marcinem Piontke 99 pkt) z drużyny Roch Werblinia.

W klasyfikacji drużynowej prowadzi Dragon Gdynia (200 pkt) przed Dream Team Żelistrzewo (170 pkt) i FC Mechowo (140 pkt). Następny Turniej odbędzie się 13 lipca (niedziela) o godz. 14 00 w Hali MOKSiR w Pucku. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników Gry w Kaszubską Baśkę