sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
02-05-2008 19:04, dodał: Krzysztof Górecki czytano: 1357 razy

Liga Młodzieżowa Województwa Pomorskiego w Pływaniu - Podsumowanie

W dniu 25 kwietnia 2008 r. na 25 m pływalni w Gdańsku-Morenie odbyła sie V runda Ligii Młodzieżowej Województwa Pomorskiego juniorów w pływaniu o Puchar Dyrektora Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego (ZKPiG) nr 21 w Gdańsku. Organizatorem zawodów był Pomorski Okręgowy Związek Pływacki oraz ZKPiG. Zawodnicy urodzeni w latach 1994-1988 mogli wystartować w dwóch konkurencjach z pośród 200 m st. motylkowym, 100 m st. dowolnym, 100 m st. grzbietowym, 100 m st. klasycznym i 100 m st. zmiennym.

Uczniowski Klub Sportowy "Mewa" Władysławowo reprezentowali:
- Górecka Weronika (14 l.),
- Kryszak Wojciech (15 l.),
- Kurek Bartłomiej (14 l.),
- Lachs Marcin (14 l.),
- Żywicki Piotr (15 l.).

Zawodnikom "Mewy" nie udało się stanąć na podium ale osiągnięte wyniki i tak zasługująna pochwałę. Szczegóły tutaj.

Była to ostatnia runda i w końcowej klasyfikacji drużynowej po wszystkich rundach UKS MEWA zajął 9 pozcyję - tutaj - w Województwie Pomorskim. W końcowej klasyfikacji indywidualnej wyśmienicie spisali się Marcin Lachs i Bartłomiej Kurek wśród 14-latków, którzy zajęli kolejno miejsca 7 i 8 w Województwie Pomorskim - tutaj. Wśród 15-latków Wojtek Kryszak zajął pozycję 17 a Piotrek Żywicki 27 - tutaj. Weronika Górecka uplasowała się na pozycji 17-ej w śród 14-latek - tutaj.

"Szczególnie cieszę się z wyników Marcina i Bartka, którzy uplasowali się w pierwszej 10-tce klasyfikacji generalnej 14-latków w województwie Pomorskim. Weronika, Wojtek i Piotrek też zasługują na wyróżnienie bo znacznie poprawili swoje czasy. Teraz trzeba skoncentrować się nad przygotowaniami do nadchodzących Mistrzostw Polski" - mówi Pani trener Gabriela Czyż.