sobota, 4 maja 2024 Imieniny obchodzą: Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina
05-02-2008 11:29, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 955 razy

Baśka: fenomenalny Jan Muttka

3 lutego 2008r. w Werblini odbył się dziesiąty Turniej Puckiej Ligi Baśki. Wzięło w nim udział 112 uczestników, w tym 5 kobiet z 19 drużyn.

Niedzielne zawody po raz drugi z rzędu wygrał Jan Muttka z drużyny FC Mechowo, który ponownie pokazał klasę i zdobył 374 pkt. Drugie miejsce zajął Bogdan Somkowski z teamu Pianka Gdynia (348 pkt), a na trzeciej pozycji uplasował się Mirosław Bruhnke (268 pkt), również z Mechowa. Na czwartym miejscu uplasował się Andrzej Pipka (Dream Team), któremu zabrakło zaledwie jednego „oczka” do podium.

Zwycięzca niedzielnego Turnieju okazał się również bezapelacyjnym zwycięzcą podczas zawodów Pomorski-Kaszubskiej Ligi Baśki rozgrywanych 26 stycznia w Szemudzie. Natomiast w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Emeryci Mrzezino.

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą po raz kolejny została pani Helena Marciniak z drużyny Emeryci Mrzezino z wynikiem 52 punktów.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna FC Mechowo, która rozgromiła rywali uzyskując niewiarygodny wynik – 1000 punktów, co jest rekordem dotychczasowych rozgrywek naszej Ligi. Na rekordowy wynik zapracowali: Jan Muttka (1 miejsce – 374 pkt), Mirosław Bruhnke (3 miejsce – 268 pkt), Stanisław Wrosz (8 miejsce – 193 pkt) i Andrzej Brzozowski (11 miejsce – 165 pkt). Na drugim miejscu została sklasyfikowana Pianka Gdynia, ze świetnym wynikiem 745 pkt, a trzecią lokatę zajął Dragon Gdynia – 506 pkt.

Tradycyjnie sześcioro najlepszych zawodników, najlepsza zawodniczka oraz 3 drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

Na pozycji lidera umocnił się Jan Muttka, który wyprzedza drugiego w klasyfikacji Kazimierza Proch (Pianka Gdynia) o 114 punktów, a trzeciego Mirosława Bruhnke (FC Mechowo) o 133 punkty.

W klasyfikacji drużynowej na pierwszych trzech pozycjach nie nastąpiły zmiany. Prowadzi Dragon Gdynia, przed FC Mechowo i Pianką Gdynia.

Sołtys wsi Werblinia ufundował okazały puchar dla najlepszego zawodnika swojej wioski, którym został Zbigniew Holender.

Następny Turniej odbędzie się 17 lutego (niedziela) o godz. 14 00 w Domu Kultury w Żelistrzewie. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników Gry w Kaszubską Baśkę.