sobota, 4 maja 2024 Imieniny obchodzą: Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina
13-01-2008 21:32, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 963 razy

Zmiana Lidera Puckiej Ligi Baśki

12 stycznia 2008r. w Strzelnie odbył się pierwszy w tym roku i zarazem ósmy Turniej Puckiej Ligi Baśki. Standardowo wzięło w nim udział ponad 100 uczestników. Tym razem grało 104 Baśkarzy, w tym 5 kobiet z 18 drużyn. Tradycją stał się już fakt, iż nasze rozgrywki stoją na bardzo wysokim poziomie. W niedzielnym turnieju aż 21 graczy przekroczyło 100 pkt, natomiast „200” osiągnęło 8 zawodników.

Zawody w Strzelnie wygrał Zenon Glowienke z drużyny LZS Gnieżdżewo uzyskując 375 punktów. Drugie miejsce zajął Tomasz Putkowski z Dragona Gdynia (315 pkt), a na trzeciej pozycji uplasował się Jan Muttka z teamu FC Mechowo (255 pkt).

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Halina Drzeżdżon z drużyny Strzecha Starzyno (135 pkt). W klasyfikacji ogólnej zajęła bardzo wysokie 18 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna FC Mechowo (695 pkt) przed Dragonem Gdynia (606 pkt) i zespołem Kaszubska Baśka Puck (529 pkt). Za wielkich pechowców można uznać graczy z Kontry Radoszewo, której do podium zabrakło zaledwie 3 punktów.

Tradycyjnie sześcioro najlepszych zawodników, najlepsza zawodniczka oraz 3 drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

Po długim przodownictwie pozycję lidera straciła pani Helena Marciniak (Emeryci Mrzezino), która po niezbyt udanych zawodach spadła na trzecie miejsce. Na pozycję lidera „wskoczył” Waldemar Zduńczyk (Dragon Gdynia), wyprzedzając Jana Muttka z FC Mechowo.

W klasyfikacji drużynowej pozycję lidera zachowała drużyna Dragon Gdynia, wyprzedzając FC Mechowo i Piankę Gdynia.

W rozgrywkach zadebiutowała drużyna Wicher Łebcz. Zajęła 5 miejsce, które można uznać za bardzo udany debiut. Najlepszy zawodnik z Łebcza Augustyn Witbrodt spisał się znakomicie, który z wynikiem 235 punktów uplasował się również na 5 pozycji.

Każdy z Baśkarzy uczestniczących w Turnieju w Strzelnie przeznaczył symboliczną „złotówkę” na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dodatkowo w trakcie rozgrywek wolontariusz zbierał datki od zawodników, którzy nie skąpili pieniędzy na ten szczyty cel.

Następny Turniej odbędzie się 19 stycznia (sobota) o godz. 17 00 w Połczynie. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników Gry w Kaszubską Baśkę.