czwartek, 2 maja 2024 Imieniny obchodzą: Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty
17-12-2007 15:07, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 891 razy

Baśka: Mechowo nokautuje resztę stawki

15 grudnia 2007r. w Wiejskim Domu Kultury w Mechowie odbył się szósty Turniej Puckiej Ligi Baśki. Wzięło w nim udział 100 zawodników, w tym 5 kobiety. Po raz kolejny zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Tym razem granicę 100 punktów przekroczyło aż 23 graczy.
Niedzielny Turniej został zdominowany przez graczy z Mechowa. W pierwszej „5” znalazło się aż trzech Baśkarzy z tej miejscowości. Pierwsze miejsce zajął Jan Muttka (276 pkt) z drużyny FC Mechowo, drugie Mirosław Bruhnke (263 pkt) z tego samego teamu, a na trzecim miejscu uplasował się Dariusz Skóra (227 pkt) z OSP Mrzezino. Ponadto 5 miejsce zajął kolejny Mechowianin Zenon Muttka (203 pkt).

W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie zwyciężyła drużyna FC Mechowo uzyskując 846 punktów. Drużyna ta naszpikowana jest gwiazdami Gry w Kaszubską Baśkę: bracia Muttka to tegoroczni zdobywcy I i II miejsca w Turnieju o Puchar Starosty Puckiego, Stanisław Wrosz to Mistrz Polski 2007 roku, Andrzej Brzozowski - ubiegłoroczny zwycięzca Puckiej Ligi Baśki oraz Mirosław Bruhnke i Andrzej Janusz. Wynik uzyskany przez Miechowian jest nowym rekordem Puckich rozgrywek. Poprzedni rekord (732 pkt) należał do drużyny Roch Werblinia uzyskany podczas IV Turnieju „Lata z Baśką” rozgrywanego 8 lipca 2007 roku również w Mechowie. Kolejne lokaty zajęły drużyny OSP Mrzezino (455 pkt) i Kontra Radoszewo (447 pkt).

Tradycyjnie sześcioro najlepszych zawodników, najlepsza zawodniczka oraz 3 drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

Pozycję lidera Puckiej Ligi Baśki nadal piastuje pani Helena Marciniak z Emerytów Mrzezino, która pomimo zajęcia 40 miejsca (najwyżej sklasyfikowana kobieta) powiększyła przewagę nad v-ce liderem – Józefem Dettlaff z LZS Gnieżdżewo do 37 pkt. Na trzecie miejsce awansował Waldemar Zduńczyk z teamu Dragon Gdynia.

W klasyfikacji drużynowej na pozycję lidera ponownie wskoczyła drużyna OSP Mrzezino, wyprzedzając Dragona Gdynia i FC Mechowo.

Następny Turniej odbędzie się w przeddzień Sylwestra 30 grudnia (niedziela) o godz. 14 00 w Mrzezinie. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników Gry w Kaszubską Baśkę.