sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
03-12-2007 21:24, dodał: Krzysztof Górecki czytano: 1363 razy

Brązowa sztafeta dziewcząt MEWY w Gdańsku.

W dniach 1-2 grudnia 2007 roku, na pływalni Zespołu Szkół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 w Gdańsku-Morenie odbyły się XVII Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Organizatorami zawodów byli: Prezydent Miasta Gdańska; Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka Morena" Gdańsk; Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 w Gdańsku oraz Pomorski Okręgowy Związek Pływacki. Na starcie stanęło 211 zawodników z 14 klubów z całej Polski. Zawody zostały przeprowadzone w kategoriach wiekowych 15-14 lat i 13-12 lat oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Władysławowo reprezentowali następujący zawodnicy UKS MEWA - Dagmara Felkner 12 lat, Weronika Górecka 13 lat, Wojciech Kryszak 14 lat, Bartłomiej Kurek 13 lat, Marcin Lachs 13 lat, Jakub Przecherski 12 lat, Małgorzata Styn 12 lat, Arleta Szomborg 12 lat i Piotr Żywicki 14 lat. Poniżej prezentujemy najlepsze pozycje zajęte przez naszych zawodników:
- Dagmara Felkner, 8 miejsce na 200 m zmiennym z czasem 3:24,30 s
Na wyróżnienie zasługuje wynik Arlety Szomborg, która na 50 m stylem dowolnym z czasem 34,35 s ustanowiła nowy rekord klubu UKS MEWA wśród dziewcząt. Wojtek Kryszak na 50 m stylem dowolnym z czasem 28,34 s zdobył upragnioną II klasę sportową w kategorii 14 lat.
Jedyną medalową pozycję i brązowy medal zdobyła sztafeta dziewcząt na 4x50m stylem zmiennym z czasem 2:35,09 s w składzie Górecka Weronika, Szomborg Arleta, Felkner Dagmara i Styn Małorzata. Ta sama sztafeta zajęła 4 pozycję na dystansie 4x50m stylem dowolnym z czasem 2:23,79 s.
"Mimo, że w konkurencjach indywidualnych nie udało się zająć pozycji medalowych to i tak występ moich zawodników uważam za bardzo udany ponieważ zawody były silnie obsadzone. Marcin i Bartek otarli się o podium zajmując 4 pozycję. Kolejny raz prawie we wszystkich startach moi zawodnicy poprawili swoje życiówki" - mówi zadowolona pani trener Gabriela Czyż.

W punktacji drużynowej klub UKS MEWA Władysławowo zajął 7 pozycję na 14 występujących klubów, a w generalnej klasyfikacji po wszystkich konkurencjach najlepiej spisał się Marcin Lachs zajmując 12 pozycję na 57 zawodników w swojej kategorii wiekowej.