środa, 1 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Filip, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub
11-11-2007 15:39, dodał: Krzysztof Górecki czytano: 1676 razy

Mocne uderzenie MEWY w Słupsku

W sobotę 10 listopada 2007 r. odbyły się III Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska z okazji "Święta Niepodległości". Organizatorem zawodów było Towarzystwo Pływackie "SKALAR" oraz Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sponsorami zawodów był Urząd Miasta Słupsk oraz Klubben Polska Sp. z o.o. Zawody rozegrane zostały w dwóch blokach. W bloku przedpołudniowym startowały dzieci z roczników 1997 i młodsi natomiast w bloku popołudniowym startowali zawodnicy urodzeni w latach 1994-1996. Do zawodów zostało zgłoszonych 674 zawodników z 23 klubów pływackich z całej Polski. Na silnie obsadzonych zawodach wspaniałe wyniki osiągnął Marcin Lachs z UKS MEWA Władysławowo, który dwukrotnie stawał na podium zajmując dwukrotnie trzecią pozycję w konkurencjach 100 m dowolnym i 50 m motylkowym i tym samym zdobył dwa brązowe medale. Marcinowi zabrakło 0,19 s szczęścia do zdobycia trzeciego brązowego medalu w konkurencji 100 m zmiennym, w której to zajął 4 pozycję. O podium otarł się rónież Bartek Kurek który zajął 4 pozycje w konkurencji 100 m grzbietowym. Nagradzane pozycje (pierwszych 6-ciu zawodników) zajęli także:
Górecka Weronika - 5 pozycja na 50 m motylkowym,
Kurek Bartłomiej - 6 pozycja na 100 m dowolnym i 6 pozycja na 100 m zmiennym.
Wspaniale spisali się również najmłodsi pływacy UKS MEWA, Martyna Przecherska (10 lat) i Rafał Lewańczyk (9 lat) którzy znacząco poprawili sowje rekordy życiowe, o 140% w stosunku do poprzednich wyników. Szczegółowe wynki naszych pływaków mozna znaleźć tutaj.
Na koniec zawodów, pani trener Gabriela Czyż powiedziała "Gratulacje należą się wszystkim moim podopiecznym gdyż wszysycy poprawili swoje rekordy życiowe. Szczególne słowa uznania należą się Marcinowi za zajęcie medalowych pozycji. Cieszę się również z wyników Martyny Przecherskiej i Rafała Lewańczyka, moich najmłodszych zawodników, którzy z pewnością już za kilka miesięcy będą liczyć się na arenie wojewódzkiej".