piątek, 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Marcelin, Maria, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon
23-09-2007 22:12, dodał: Janusz Nowicki czytano: 1426 razy

Aligator - Absolwent 6:10

Około godz. 13 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 14 w Gdyni zakończyło się drugie rewanżowe spotkanie pomiędzy drużynami Aligator UKS Chwarzno Gdynia a Absolwentem Siedlec.
O ile w sobotnim meczu przeważały zawodniczki z Gdyni, o tyle w dzisiejszym, a szczególnie w ostatniej części role się odwróciły. Drużyna Absolwenta była lepsza od mistrzyń Polski prawie w każdym elemencie gry. Przez pierwsze dwie tercje mecz był wyrównany. Po drugiej tercji na tablicy wyników był remis 5-5. W trzeciej w zespole Aligatora zabrakło skuteczności i konsekwencji w grze, dodatkowo drużyna z Siedlca dominowała pod względem motorycznym. Zawodniczki te zaskoczyły gdynianki bardzo szybkimi akcjami w ostatniej części meczu co zaowocowało bramkami dla zespołu z Siedlca. Tercja ta zakończyła się wynikiem 5 - 1 dla Absolwenta, a cały mecz 10-6 dla tego zespołu.
Wytłumaczeniem cztero bramkowej różnicy w ostatniej tercji może być fakt, iż próbując odrobić straty w końcówce meczu gdynianki grały bez bramkarza, wprowadzając na boisko szóstego zawodnika.
Ciekawie więc zapowiada się rozpoczęty sezon w unihokeju kobiet. Czeka nas wiele zaciętych i bardzo emocjonujących spotkań i jak widać w sporcie wszystko jest możliwe.

Info: Michał Gużyński - Aligator UKS Chwarzno