Dziewiąty raz na kortach Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie odbyły się mistrzostwa regionu północnej Polski w tenisie ziemnym
„Family Cup 2007”.
W terminach od maja do początków lipca odbywa się dziewięć eliminacji regionalnych, zakończonych finałem pod koniec sierpnia w Bełchatowie.
Do gier finałowych z eliminacji kwalifikują się po cztery pary w deblach męskich i mikstach, oraz dwa deble kobiece.
Przez dwa dni na czterech kortach redzkiego MOKS i R grało 48 osób z województwa pomorskiego i warmińsko – mazurskiego / 15 par deblowych męskich,12 mikstów i 5 debli kobiecych/, rozegrano 77 meczy.
Główny organizator i pomysłodawca „Family Cup” redaktor Janusz Leszczyc –Zielonacki, kolejny raz chwalił redzką eliminację za dobrą , poziom gier, prawdziwie rodzinną atmosferę tworzoną przez dyrektora MOKS i R Jerzego Conradi i jego zespół oraz wzrastającą w regionie popularność rodzinnego tenisa
ziemnego.
Obiecał , że kolejny dziesiąty turniej eliminacyjny odbędzie się za rok w Redzie.
Najmłodszą zawodniczką turnieju była ośmioletnia Carmen Bartkowiak, grająca w parze z mamą Joanną, która grała we wszystkich eliminacjach w poprzednich edycjach z mężem Andrzejem.
Udział we wszystkich turniejach „Family Cup” wzięły rodziny:
Martyna Konkol, Wojciech Kandel;
Teresa, Małgorzata, Andrzej Krzyżanowscy;
Włodzimierz i Michał Wilamowscy;
Jerzy Conradi w kolejnych turniejach z dziećmi - Januszem, Laurą i Sandrą.
Finalistów udekorował zastępca burmistrza Redy , Janusz Molak.
Najlepsze pary redzkich eliminacji:
deble męskie
1. Wilamowski Włodzimierz/Wilamowski Michał (Rumia)
2. Trojan Rafał/Trojan Marek (Wejherowo)
3. Lasota Damian/Lasota Andrzej (Olsztyn)
4. Żaczek Mariusz/Zaczek Władysław (Strzelno)
deble kobiet
1. Krzyżanowska Małgorzata/Krzyżanowska Teresa (Gdynia)
2. Maciejewska Marta/Maciejewska Grażyna (Gdynia)
3. Szopa Alicja/Zaczek Katarzyna (Strzelno)
4. Bartkowska Joanna/Bartkowska Carmen (Gdynia)
miksty
1. Konkol Martyna/Kandel Wojciech (Gdynia)
2. Conradi Jerzy/Conradi Sandra (Reda)
3. Krzyżanowska Małgorzata/Krzyżanowski Wojciech (Gdynia)
4. Szopa Alicja/Żaczek Władysław (Strzelno).
INFO: M.K.