piątek, 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Marcelin, Maria, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon
02-04-2007 15:33, dodał: Maciej Deling czytano: 1300 razy

Drużynowe Mistrzostwa Województw Młodzików 12-letnich w pływaniu

W dniach 29-30 marca br. na 25 metrowej pływalni w Gdańsku rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Województw Młodzików 12 letnich w pływaniu. W zawodach będącymi eliminacją do finałów mistrzostw Polski w pływaniu, które odbędą się lipcu br. w Dębicy, o zwycięstwa walczyli zawodnicy z 16 klubów z Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Grudziądza, Elbląga, Lęborka, Słupska, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Torunia i Wejherowa.
W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajęli pływacy SOLEX-u Lębork gromadząc 431 punktów. Miejsce drugie zajęli młodzi zawodnicy z MKS Bydgoszcz - 332 punkty a trzecie gospodarze pływacy AZS-AWFiS Gdańsk - 307 punktów. Pływacy Solexu 30 krotnie stawali na podium zajmując 17 razy I miejsca, 5 razy II miejsca i 8 razy III miejsca.

Najlepszym pływakiem dwudniowych zmagań został Górny Grzegorz (SOLEX), który zwyciężył w wyścigach na 50 m st. dowolnym 0,30,42, 100 m st. klasycznym 1,21,68, 100 i 200 m st. zmiennym 1,14,11 i 2,41,32. Pierwsze miejsca zajął również Wańkowicz Szymon na 50 i 100 m st. motylkowym 0,33,76 i 1,17,61 i 200 m st. grzbietowym 2,46,40 sek. Wśród dziewcząt doskonałą dyspozycję startową zaprezentowała Mikołajczak Anna wygrywając w wyścigach na dystansach 50 i 100 m st. motylkowym 0,34,80 i 1,18,64 100 i 200 m st. zmiennym 1,20,10 i 2,46,09 oraz 200 m st. klasycznym 3,08,76. Mallek Joanna wygrała wyścig na dystansie 100 m st. klasycznym z wynikiem 1,27,70. W konkurencjach indywidualnych na podium stawali również Szczepaniak Paulina i Miłosz Maksymilian. Sztafeta chłopców w składzie; Isio Paweł, Miłosz M, Wańkowicz Sz., Górny G. trzykrotnie wygrała zajmując I miejsca w wyścigach 4x50 m i 4x 100 m st. dowolnym oraz 4x100 m st. zmiennym. Dziewczęta w składzie Szczepaniak P, Mallek J, Mikołajczak A, Tarnowska Agata zajęły pierwsze miejsce w wyścigu sztafetowym na dystansie 4x100 m st. zmiennym.

Powody do satysfakcji miał po zawodach trener Dariusz Gromulski który powiedział: „Cieszę się z dobrych rezultatów moich podopiecznych. Wieloletnia współpraca klubu ze Szkołą Podstawową nr 3 w Lęborku, utworzenie i kontynuacja szkolenia w klasach sportowych o profilu pływania przynosi aktualnie efekty. Jest to również sukces Pani Dyrektor SP-3 Marioli Małeckiej, która była  inicjatorką  utworzenia w Lęborku klas sportowych o profilu pływanie. Za dwa tygodnie będziemy znali wszystkie wyniki z innych województw, na podstawie których Polski Związek Pływacki opublikuje listę finalistów. Liczę, że na nich pojawią się nazwiska pływaków z SOLEX-u Lębork.”

INFO: uks1solex.com