wtorek, 7 maja 2024 Imieniny obchodzą: Benedykt, Florian, Bogumir, Gizela, August, Ludomiła, Wincenta, Domicela, Domicjan, Domicjana
12-07-2006 13:14, dodał: Maciej Deling czytano: 1058 razy

Medale Magdy i Mateusza w Mistrzostwach Polski

W dniach 6-9 lipca 2006 roku odbyły się w Oświęcimiu Mistrzostwa Polski Młodzików 13-letnich w pływaniu. W zawodach uczestniczyło 425 pływaków z 99 klubów. W mistrzostwach wysoką formę zaprezentowała pływaczka SOLEX-u Lębork Magdalena Baranowska, która zdobyła dwa srebrne medale na dystansach 50 m stylem motylkowym w czasie 0:30,70 i 100 m stylem dowolnym (1:00,92). W finałach startowała również Agnieszka Małecka, która zajęła 7 miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym. W tym samym czasie na pływalni w Gdyni o medale mistrzostw Polski juniorów 14-letnich walczył Mateusz Zawada. Na dystansie 50 m stylem motylkowym zdobył brązowy krążek zajmując 3 miejsce z czasem 0:27,74. W wyścigach na dystansach 100 i 200 m stylem grzbietowym był blisko podium zajmując 4 miejsce z wynikiem 1:04,51 i 5 miejsce 2:20,57. W mistrzostwach 13 i 14-latków podopieczni trenera Dariusza Gromulskiego ustanowili 4 nowe Rekordy Okręgu. Ich autorami byli: Mateusz Zawada na dystansach 50 i 100 m stylem motylkowym (0:27,74 i 1:03,29) oraz 200 m stylem grzbietowym (2:20,57); Magdalena Baranowska na dystansie 50 m stylem motylkowym (0:30,70).

INFO: uks1solex.com