wtorek, 7 maja 2024 Imieniny obchodzą: Benedykt, Florian, Bogumir, Gizela, August, Ludomiła, Wincenta, Domicela, Domicjan, Domicjana
04-07-2006 21:54, dodał: Maciej Deling czytano: 1061 razy

Medale SOLEX-u w Mistrzostwach Polski Młodzików

W dniach 30 czerwca – 2 lipca na 50-metrowej pływalni w Dębicy odbyły się Letnie Mistrzostwach Młodzików 12-letnich w pływaniu. W zawodach rywalizowało przeszło 450 zawodników ze 103 klubów pływackich Polski. Wysoką formę potwierdził pływak UKS 1 SOLEX Lębork Jakub Miłosz, który w drugim dniu zawodów zdobył złoty medal na dystansie 100 m stylem klasycznym. Dystans ten przepłynął w czasie 1:19,53. W niedzielę podopieczny trenera Dariusza Gromulskiego zdobył srebrny medal na dystansie 200 m stylem klasycznym w czasie 2:51,37. Udany występ odnotowała również Anita Grabowska zajmując 8 miejsce na 100 m stylem motylkowym z wynikiem 1:16,24. Barbara Raczkowska w wyścigu na 200 m stylem klasycznym zajęła 11 miejsce w czasie 3:05,32. Po mistrzostwach szkoleniowiec SOLEX-u Lębork Dariusz Gromulski powiedział: „Jestem zadowolony z wyników moich podopiecznych. Trójka moich zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe, zdobyte medale Kuby są doskonałą promocją Lęborka w kraju.”
INFO: uks1solex.com