wtorek, 7 maja 2024 Imieniny obchodzą: Benedykt, Florian, Bogumir, Gizela, August, Ludomiła, Wincenta, Domicela, Domicjan, Domicjana
07-06-2006 20:23, dodał: Maciej Deling czytano: 1693 razy

Berliński start SOLEXU

W sobotę i niedzielę, 3 i 4 czerwca, 33 pływaków SOLEX-u Lębork wystartowało w X Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie. W dwudniowych zmaganiach na 50-metrowej pływalni w Berlinie walczyło o medale 450 pływaków z 26 klubów Niemiec, Szwecji, Danii, Litwy i Polski. Wysokie umiejętności potwierdzili pływacy SOLEX-u Lębork, którzy zdobyli 53 medale (18 złotych, 15 srebrnych i 20 brązowych). Wyśmienitą formę zaprezentował w roczniku 1991 Bartłomiej Baranowski, który zdobył 4 złote krążki na dystansach 100 i 200 m stylem motylkowym (1:05,78 i 2:30,05) oraz 200 m stylem dowolnym i zmiennym (2:07,38 i 2:25,93).W roczniku 1992 Mateusz Zawada zwyciężył na 200 m stylem grzbietowym (2:26,87). W roczniku 1993 wysoka formę potwierdziła Agnieszka Małecka zwyciężając na dystansach 100 i 200 m stylem grzbietowym (1:16,95 i 2:44,01) oraz 200 m stylem motylkowym (2:46,52). Złote medale zdobyły również: Róża Wilmont na 100 i 200 m stylem klasycznym (1:25,67 i 3:02,70) i Magdalena Baranowska na 100 m stylem dowolnym (1:05,43). W roczniku 1994 Jakub Miłosz wygrał na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym (1:22,53 i 3:05,26). Wśród dziewcząt na najwyższym podium stanęła Barbara Raczkowska na 200 m stylem klasycznym (3:07,45) i Anita Grabowska na 100 m stylem motylkowym (1:20,06). W roczniku 1995 I miejsca zajęli: Szymon Wańkowicz na 100 m stylem motylkowym (1:30,61) i Maximilian Miłosz na 100 i 200 m stylem klasycznym (1:32,94 i 3:20,78).

W berlińskich zawodach 21 pływaków z Lęborka stawało na podium. Srebrne i brązowe medale w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Krzysztof Teliczan, Jakub Kilanowski, Bartosz Niedzielin, Patryk Mikołajczak, Bartosz Gulewicz, Paweł Szeląg, Krzysztof Ścibior, Anna Mikołajczak, Klaudia Miłoszewska, Aleksandra Stasiak i Agata Panek.

W klasyfikacji zespołowej I miejsce zajęli gospodarze – pływacy SG NEUKÖLLN e.V. – BERLIN. Pływacy SOLEX-u zajęli II miejsce. III miejsce zajął SG MIDT – VEST z Danii.

Po zawodach trener Dariusz Gromulski powiedział : „W tym sezonie po raz pierwszy moi podopieczni wystartowali na odkrytej pływalni. Pomimo zmiennych warunków atmosferycznych podczas zawodów ze startów moich podopiecznych jestem zadowolony.”

INFO: uks1solex.com