poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
12-04-2006 22:21, dodał: Dariusz Gromulski czytano: 1164 razy

Pływacy SOLEX-u zwyciężali w Szczecinie

W piątek i sobotę, 7-8 kwietnia, na pływalni w Szczecinie odbyły się zawody pływackie będące eliminacjami do finałów Mistrzostw Polski w Pływaniu Młodzików 12-letnich, które odbędą się w lipcu 2006 roku w Dębicy. W rywalizacji z rówieśnikami ze Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Wałcza, Polic, Koszalina, Słupska, Gdyni, Elbląga, Kwidzyna wysoką formę zaprezentowali pływacy z UKS 1 SOLEX Lębork.

Miłosz Jakub wygrał wyścigi na 100 i 200 m stylem klasycznym (1:20,49 i 2:51,59). W „żabce” dominowała również Raczkowska Barbara zajmując pierwsze miejsca na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym osiągając rezultaty 1:26,82 i 3:03,14. Powody do satysfakcji miała również Grabowska Anita, która wygrała wyścig na 50 m stylem motylkowym (0:34,79) oraz zajęła II miejsce na 100 m stylem motylkowym (1:18,66).

Sztafeta SOLEX-u dziewcząt w składzie Magdalena Formella, Barbara Raczkowska, Anita Grabowska i Agata Wojciechowicz zajęła I miejsce na dystansie 4 × 50 m stylem zmiennym z wynikiem 2:29,68 oraz II miejsca w wyścigach 4 × 100 m stylem zmiennym i dowolnym (5:36,16 i 5:18,11).

Pływaczka SKALAR-a Słupsk Magier Marta osiągnęła wartościowe rezultaty zajmując II miejsca na dystansach 100 i 400 m stylem dowolnym (1:11,77 i 5:31,05) oraz III miejsce na 50 m stylem dowolnym (0:32,36).

Również zawodniczka ZNICZ-a Koszalin Czupajło Karolina wyróżniała się w szczecińskich zawodach zajmując II miejsce na 50 m stylem dowolnym (0:31,81) oraz III miejsce na 100 m stylem zmiennym (1:21,67).

INFO: uks1solex.com