poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
04-04-2006 20:49, dodał: Maciej Deling czytano: 916 razy

Pływacy SOLEX-u Lębork w formie

W piątek 31 marca na 25-metrowej pływalni w Wejherowie odbyła się druga runda Ligi Pływackiej Juniorów Młodszych i Juniorów Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego. W zawodach rywalizowali zawodnicy z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego, Słupska, Suwałk, Malborka, Lęborka i Wejherowa.

Wysoką formę zaprezentowali pływacy SOLEX-u Lębork. Podopieczni trenera Dariusza Gromulskiego 22 razy stawali na podium (I miejsce – 9 razy, II miejsce – 10 razy, III miejsce – 3 razy).

W kategorii juniorów młodszych 13-letnich (rocznik 1993) Paweł Szeląg zwyciężył w wyścigu na 50 m st. mot. (0:31,67); Gulewicz Bartosz zajął II miejsce na 200 m st. klas. (2:56,74); w wyścigu na 400 m st. dow. Mikołajczak Patryk zajął III m-ce z wynikiem 5:00,61. Wśród dziewcząt 13-letnich dwukrotnie zwyciężyła Małecka Agnieszka na dystansach 50 m st. grzb. (0:33,47) i 200 m st. zmien. (2:35,37); Baranowska Magdalena wygrała wyścig na 50 m st. mot. z wynikiem 0:31,96 oraz zajęła II m-ce na 400 m stylem dow. w czasie 5:08,07; Wilmont Róża zwyciężyła na dystansie 200 m st. klas. z wynikiem 2:54,59 oraz zajęła II m-ce na 50 m st. mot. (0:32,61); Stasiak Aleksandra zajęła II m-ce na 200 m st. klas. z nowym rekordem życiowym 3:03,60.

W kategorii juniorów młodszych 14-letnich (rocznik 1992) wysokie umiejętności potwierdził Zawada Mateusz zwyciężając na dystansie 200 m st. zmien. w czasie 2:22,81 i zajmując II m-ce na 50 m st. grzb. z wynikiem 0:30,83.

W juniorach 15-letnich (rocznik 1991) Baranowski Bartłomiej wygrał wyścig na dystansie 200 m st. zmien. z wynikiem 2:19,39 oraz zajął II m-ce na 50 m st. mot. w czasie 0:28,84; Panek Nikodem był drugi na 200 m st. zmien. z rezultatem 2:29,32. W wyścigu na 200 m st. klas. Kłosowski Wojciech przypłynął na II m-cu osiągając rezultat 2:53,21, a Tomaszczyk Jakub był trzeci z wynikiem 2:59,06. Wśród dziewcząt 15-letnich Barańska Magdalena zajęła I m-ca na 200 m st. zmien. i klas. z wynikami 2:35,01 i 2:48,73; Oszmian Anna wywalczyła II m-ce na 200 m st. zmien. z czasem 2:51,17.

W juniorach 16-letnich na wyróżnienie zasługuje Ścibior Krzysztof, który zajął II m-ce na 200 m st. klas. 2:48,03 oraz III m-ce na 400 m st. dow. z wynikiem 4:41,30.

Z pływaków SKALAR-a Słupsk miejsce na podium wywalczył 13-letni Bartnik Dawid zajmując III m-ce na 200 m st. klas. w czasie 2:57,74.

Po zawodach trener SOLEX-u Dariusz Gromulski powiedział: „Dobry występ moich podopiecznych cieszy, zawody w Wejherowie były kwalifikacją moich zawodników do Międzynarodowych Zawodów Pływackich w Austrii. Najlepsi wystartują w kwietniu na 50-metrowej pływalni w Wiedniu.”

INFO: uks1solex.com