poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
06-03-2006 14:34, dodał: Dariusz Gromulski czytano: 1063 razy

Worek medali pływaków Solex-u w Słupsku

W sobotę i niedzielę, 4 i 5 marca 2006 roku, na pływalni SOSiR w Słupsku odbył się II Międzynarodowy Mityng Pływacki Dzieci i Młodzieży - „Słupsk Bursztynowym Sercem Europy”. W zawodach wystartowała rekordowa liczba zawodników, 361 pływaków z 30 klubów Polski i Litwy. Młodzi Pływacy z litewskiego Kaunas oraz z Warszawy, Chorzowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Konina, Bydgoszczy, Elbląga, Laskowic, Gdańska, Gdyni, Władysławowa, Ciechanowa, Szczecina, Szczecinka, Kołobrzegu, Koszalina, Darłowa, Sochaczewa, Brodnicy, Lęborka, Kartuz i Słupska walczyli o medale w czterech kategoriach wiekowych. Zawody przeprowadzono w trzech blokach startowych z elektronicznym pomiarem czasu. W sobotę tę wielką imprezę pływacką otworzył Prezydent Miasta Słupska Pan Maciej Kobyliński.

Walka o medale była bardzo zacięta w każdej kategorii wiekowej wśród dziewcząt i chłopców. Najczęściej na podium stawali pływacy SOLEX-U Lębork, którzy zwyciężyli klasyfikację medalową. Podopieczni trenera Dariusza Gromulskiego zdobyli aż 48 krążków, w tym 18 złotych. Miejsce drugie zajęli pływacy ORKI Ciechanów z dorobkiem 23 medali, w tym 14 złotych. Trzecia była ASTORIA Bydgoszcz – 18 krążków, w tym 11 złotych. Na wysokim 7 miejscu sklasyfikowany został MKP Szczecinek zdobywając 13 krążków, na 16 miejscu – MKS ZNICZ Koszalin, 7 medali, na 19 miejscu SKALAR Słupsk – 5 medali.

W kategorii 10-latków na wyróżnienie zasługuje występ Maciura Jacka ze Szczecinka, który zwyciężył na dystansach 50 i 100 m stylem grzbietowym i klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym.

Wśród dziewcząt 11-letnich Zabłotowicz Wiktoria z MKP Szczecinek zwyciężyła na dystansie 50 m stylem klasycznym, a Mikołajczak Anna z SOLEX-u na 100 m stylem klasycznym. Wśród chłopców 11-letnich dominowali chłopcy z SOLEX-u Lębork wygrywając wyścigi: Górny Grzegorz na 50 m stylem dowolnym i grzbietowym, 100 m stylem grzbietowym i zmiennym; Miłosz Maximilian na 50 m stylem klasycznym; Wańkowicz Szymon na 100 m stylem dowolnym. W wyścigu na 50 m stylem motylkowym zwyciężył zawodnik ze ZNICZA Koszalin Kobus Mateusz.

W 12-latkach wysoką klasę potwierdził Miłosz Jakub wygrywając wyścigi na 50, 100 i 200 m stylem klasycznym.

W 13-latkach czterokrotnie zwyciężała Małecka Agnieszka z SOLEX-u w wyścigach na 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym. Wśród chłopców Szeląg Paweł z Lęborka zwyciężył na 50 m stylem grzbietowym.

W 14-latkach Zawada Mateusz powiększył ilość złotych krążków lęborskich pływaków zwyciężając na dystansach 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym.

Ze słupskich zawodników na wyróżnienie zasługuje postawa 13-letniego Bartnika Dawida, który wywalczył trzy srebrne krążki na dystansach 50, 100 i 200 m stylem klasycznym oraz brązowe na 50 i 100 m stylem dowolnym.

Słowa uznania należą się organizatorom zawodów, którzy sprawnie przeprowadzili tak dużą imprezę pływacką dla dzieci i młodzieży.

FOT. Na zdjęciu utalentowany pływak SOLEX-u Lębork - Górny Grzegorz, zycięzca wyścigów na 50 m stylem dowolnym i grzbietowym, 100 m stylem grzbietowym i zmiennym w kategorii chłopców 11-letnich w słupskich zawodach.

INFO: uks1solex.com