piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
28-02-2006 20:25, dodał: Dariusz Gromulski czytano: 991 razy

Pływacy Solex-u skuteczni w Gdańsku

W piątek 24 lutego 2006 roku na 25-metrowej pływalni w Gdańsku – Chełmie odbyła się I runda Ligi Pływackiej Juniorów Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego. 200 pływaków z Trójmiasta, Tczewa, Malborka, Elbląga, Słupska, Władysławowa i Lęborka rywalizowało o zwycięstwa w kategorii juniorów młodszych 13 i 14 – letnich i juniorów 15 i 16 – letnich.

Osiemnastoosobowy zespół UKS 1 SOLEX Lębork szkolony przez trenera Dariusza Gromulskiego 20 razy wywalczył miejsca na podium, w tym 8 razy zdobywając I miejsca. W kategorii juniorów młodszych 13-letnich wysokie umiejętności potwierdziła Agnieszka Małecka zwyciężając wyścigi na 100 m stylem motylkowym (1:11,06) i 200 m stylem grzbietowym (2:32,19). W wyścigu na 50 m stylem klasycznym zwyciężyła Róża Wilmont w czasie 0:38,90. III miejsce zajęły Agata Panek na 100 m stylem motylkowym (1:21,46) i Aleksandra Stasiak na 50 m stylem klasycznym (0:41,21). Wśród chłopców 13-letnich Paweł Szeląg zwyciężył na 100 m stylem motylkowym z wynikiem 1:13,39. Bartosz Gulewicz osiągnął trzeci rezultat na 50 m stylem klasycznym (0:38,68).

Sztafeta dziewcząt 4×100 m stylem dowolnym w składzie A. Panek, A. Stasiak, R. Wilmont, A. Małecka zwyciężyła w juniorkach młodszych w czasie 4:43,54. W juniorach 14-letnich Mateusz Zawada zajął II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym w czasie 0:27,26 a Alicja Zakolska osiągnęła III rezultat na 100 m stylem motylkowym z wynikiem 1:22,24.

W juniorach 15-letnich miłą niespodziankę sprawiła Marcelina Bułka wygrywając wyścig 50 m stylem klasycznym w czasie 0:39,15. Magdalena Barańska zajęła I miejsce na 100 m stylem motylkowym w czasie 1:14,06 oraz była druga na 200 m stylem grzbietowym (2:39,81). III miejsca zajęły: Joanna Czechowicz na 200 m stylem dowolnym (2:28,92) i Anna Oszmian na 100 m stylem motylkowym (1:19,06). Wśród chłopców 15-letnich wysokie umiejętności potwierdził Bartłomiej Baranowski wygrywając wyścig 100 m stylem motylkowym w czasie 1:04,08 i zajmując II miejsce na 200 m stylem grzbietowym z wynikiem 2:22,31.

Dziewczęta w składzie M. Bułka, J. Czechowicz, A. Oszmian, M Barańska zajęły III miejsce w wyścigu sztafetowym 4×100 m stylem dowolnym w czasie 4:40,72 w kategorii juniorek.

Wśród juniorów 16-letnich na wyróżnienie zasługuje postawa Krzysztofa Ścibiora, który dwukrotnie zajął III miejsce w wyścigach na 50 m stylem klasycznym (0:36,54) oraz 200 m stylem dowolnym w czasie 2:14,75.