niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
06-10-2003 08:37, dodał: Janusz Nowicki czytano: 920 razy

Widowiskowo i remisowo

Kaszubia Starzyno – Bałtyk Gnieżdżewo 1:1
Bramka dla Kaszubii: Drzeżdżon. Skład Kaszubii: Jeka, Elwardt, Wielewicki, F. Walkusz, Falkowski, Tkaczyk, M. Walkusz, Marlewski (Fleming, (Tuszer)), J. Szweda, Miler (Drzeżdżon).
Do niespodzianki doszło na boisku w Starzynie. Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu miejscowa Kaszubia zremisowała na własnym boisku z Bałtykiem Gnieżdżewo 1:1 (0:1). Goście w pierwszej połowie zaskoczyli gospodarzy niezwykle twardą i nieustępliwą grą, a po jednym z kontrataków zdobyli nawet bramkę i ku zdumieniu grupki kibiców z Gnieżdżewa na przerwę schodzili z prowadzeniem.
Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale ich ataki przypominały przysłowiowe „walenie głową w mur”. Raz po raz dochodziło do groźnych sytuacji pod bramką Bałtyku, lecz dogodnych okazji nie wykorzystywali kolejno Marcin Tkaczyk, Michał Walkusz oraz Mirosław Drzeżdżon. Na 20 min przed końcem meczu ten ostatni zdołał jednak doprowadzić do wyrównania i wydawało się, że kolejne bramki dla Kaszubii to tylko kwestia czasu. Niestety, konsekwentnie grający w obronie piłkarze z Gnieżdżewa nie pozwolili już strzelić sobie bramki i niespodzianka stała się faktem. Mecz mógł się podobać, gdyż ambitnie grający zawodnicy obu drużyn stworzyli ciekawe i emocjonujące widowisko.
Autor: Michael