piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
01-01-1970 01:00, dodał: Dariusz Gromulski czytano: 921 razy

Kolejne medale dla Solexu

W dniach 10-11 grudnia 2005 roku, w sobotę i niedzielę, na 25-metrowej pływalni w Tczewie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu w Pływaniu. W rywalizacji ze starszymi zawodnikami młodzi pływacy SOLEX-u Lębork wywalczyli 17 medali (9 srebrnych i 8 brązowych).

Podopieczni trenera Dariusza Gromulskiego w dwudniowych zmaganiach ustanowili 5 nowych rekordów okręgu. W kategorii wiekowej 11-latków Jakub Miłosz poprawił rekordy okręgu na dystansach 50 i 200 m stylem klasycznym pływając w czasach 0:36,76 i 2:52,79. W juniorach 13-letnich nowe rekordy okręgu ustanowił Mateusz Zawada (na zdjęciu) na dystansach 50 m stylem motylkowym i grzbietowym z wynikami 0:28,82 i 0:30,69 oraz 100 m stylem zmiennym w czasie 1:05,58.

W mistrzostwach na podium stawały:

• Magdalena Barańska – II miejsca na 100 i 200 m stylem klasycznym (1:19,34 i 2:46,43) oraz na 200 i 400 m stylem zmiennym (2:34,98 i 5:18,50);
  • Anna Oszmian – II miejsca na 50 i 100 m stylem motylkowym (0:32,26 i 1:12,42);
  • Agnieszka Małecka – II miejsce na 100 m stylem grzbietowym (1:10,15), III miejsca na 100 m stylem motylkowym (1:13,30) oraz 50 i 200 m stylem grzbietowym (0:33,21 i 2:30,98);
  • Alicja Zakolska – II miejsce na 200 m stylem motylkowym (2:52,89);
  • Magdalena Baranowska – III miejsce na 200 m stylem zmiennym (2:35,13);
  • Agata Panek – III miejsce na 200 m stylem motylkowym (3:02,75).

W wyścigach sztafetowych zespoły SOLEX-u zdobyły 4 medale. Na dystansie 4×100 m stylem dowolnym dziewcząt pierwszy zespół SOLEX-u w składzie A. Koss, A. Oszmian, J. Czechowicz, M. Barańska zajął II miejsce. Na tym samym dystansie III miejsce zajął drugi zespół SOLEX-u w składzie: A. Panek, R. Wilmont, A. Małecka, M. Baranowska.

W drugim dniu zawodów sztafeta dziewcząt na dystansie 4×100 m stylem zmiennym w składzie M. Barańska, M. Bułka, A. Oszmian, J. Czechowicz zajęła III miejsce.

O medal postarała się również sztafeta chłopców w składzie B. Baranowski, W Kłosowski, M. Zawada, K. Ścibior zajmując III miejsce na dystansie 4×100 m stylem zmiennym.

Po zawodach szkoleniowiec SOLEX-u Dariusz Gromulski powiedział: „Jestem zadowolony z nowych rekordów życiowych moich podopiecznych oraz rosnącej formy przed zbliżającymi się zawodami w Lęborku, które odbędą się w najbliższą sobotę na pływalni ‘Rafa’.”