piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
01-01-1970 01:00, dodał: Dariusz Gromulski czytano: 962 razy

Rekord Polski Jakuba Miłosza

W środę, 16 listopada na 25-metrowej pływalni w Gdańsku podczas Drużynowych Mistrzostw Województw Młodzików Jakub Miłosz z Lęborka ustanowił nowy rekord Polski w pływaniu na dystansie 100 m stylem klasycznym w kategorii wiekowej 11-latków z wynikiem 1:18,58. . Poprzedni rekord należał do Mariusza Mikołajewskiego z klubu UKS Białołęka i wynosił 1:19,12. Nowy rekordzista Polski szkolony przez trenera Dariusza Gromulskiego jest uczniem klasy sportowej w Szkole Podstawowej Nr 3 w Lęborku i trenuje w klubie UKS 1 SOLEX Lębork. W środowych zawodach będącymi eliminacjami do Zimowych Mistrzostw Polski 12-latków rekordowe wyniki uzyskały również zawodniczki SOLEX-u. Baranowska Magdalena ustanowiła dwa nowe rekordy okręgu w kategorii dziewcząt 12-letnich zajmując I miejsca na dystansach 100 m stylem dowolnym z wynikiem 1:01,78 oraz 100 m stylem zmiennym z czasem 1:10,08. Małecka Agnieszka wygrała wyścig na dystansie 100 m stylem grzbietowym poprawiając rekord okręgu 12-latek z czasem 1:09,75. Małecka Agnieszka zajęła również I miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym z doskonałym czasem 0:32,11. Wśród chłopców Szeląg Paweł zwyciężył na 50 m stylem motylkowym z wynikiem 0:32,66.

„Mam powody do satysfakcji – powiedział trener Dariusz Gromulski po pierwszym dniu zawodów w Gdańsku. – Myślę, że to nie koniec miłych niespodzianek moich podopiecznych. Na wyróżnienie zasługuje również Wilmont Róża, która zajęła II miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym osiągając rekord życiowy 1:21,37.”