poniedziałek, 6 maja 2024 Imieniny obchodzą: Judyta, Ewodia, Teodor, Gościwit, Benedykta, Ewodiusz, Jurand, Jan, Jakub, Dawid
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 1483 razy

Zmiana lidera

Na fotelu lidera po VII kolejce powróciła drużyna Łysych, która w meczu z Brooklinem ustanowiła nowe rekordy ligi. Pierwszy to liczba zdobytych punktów - 104 punkty co daje średnią 3,72 pkt. na minutę !!! Drugi to liczba zdobytych punktów w jednej kwarcie - 37 (śr. 5,28 pkt/min). Najwięcej punktów w drużynie Łysych zdobył Mateusz Studziński zdobywca 27 punktów.
Mecz LO Puck - ZSPG to była konfrontacja dwóch szkół średnich (po reformie szkolnictwa nazywanych ponadgimnazjalnymi). Od początku spotkania zarysowała się nieznaczna przewaga ZSPG, która po 2 kwartach wynosiła 5 punktów. Dla LO Puck mecz skończył się w trzeciej fatalnej dla nich kwarcie, w której drużyna ta zdobyła zaledwie 2 punkty tracąc 11. Ostatecznie ZSPG wygrało 43:29.
W meczu czołowych drużyn ligi Wyjaśniacze - Energobaltic padł wynik 52:34. Obie drużyny wystąpiły w osłabionych składach. Mecz był bardzo zacięty. Grająca do tej pory najbardziej fair drużyna Wyjaśniaczy popełniła w tym meczu więcej przewinień niż w czterech poprzednich spotkaniach (18 w meczu - poprzednie 16). Pierwsze 3 kwarty meczu były bardzo wyrównane. Początkowo prowadzili Wyjaśniacze, jednak w 3 kwarcie ambitnie grający zawodnicy Energobalticu doprowadzili do 2 punktowej przewagi. Przewagi tej niestety nie utrzymali długo, trzecią kwartę zakończyli z 4 punktową stratą. Ostatnią część mocno zmobilizowani Wyjaśniacze wygrali już dość wyraźnie 26:12, a cały mecz 52:34.
W ostatnim spotkaniu VII kolejki Norda Squad - MOKiR Jastarnia wynik , aż do ostatnich minut był sprawą otwartą. Mecz był bardzo zacięty, po trzech kwartach na świetlnej tablicy widniał wynik 28:28. Była to już prawdziwa wojna nerwów ... i walka ze zmęczeniem po obu stronach. Pierwsze punkty w 4 kwarcie zdobyła Norda jednak to Jastarnia była drużyną skuteczniejszą od początku do końca ostatniej odsłony. Jastarnicy doprowadzili do 5 punktowej przewagi i starali się ją systematycznie powiększać. Udało im się to. Ich przewaga po końcowej syrenie wynosiła 10 pkt (końcowy wynik - 48:38).