poniedziałek, 6 maja 2024 Imieniny obchodzą: Judyta, Ewodia, Teodor, Gościwit, Benedykta, Ewodiusz, Jurand, Jan, Jakub, Dawid
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 1699 razy

Święty Mikołaj ;)

Święta tuż tuż więc i nas podczas zawodów odwiedził śnięty;) Mikołaj. Rozdawał cukierki i pstrykał fotki. Pewnie musi się rozliczyć z rozdanych słodyczy - zdjęcia to pewny dowód dla przełożonych.
Teraz trochę o V kolejce, bardzo ciekawej zresztą. Ta kolejka była chyba najbardziej brutalna (albo sędziowie zaczęli być bardziej skrupulatni?). W czterech spotkaniach popełniono łącznie 114 fauli (średnia ponad 28 na mecz).
W pierwszym meczu Puck kontra Kłanino za 5 fauli spadło 2 zawodników, a kolejnych 3 było o krok od tego - mieli po 4 przewinienia. Ale tyle o brutalach. Spotkanie było do samego końca bardzo zacięte. Pierwsze dwie kwarty Puck wygrał 25:11. W drugiej kwarcie zespół z Kłanina rzucił zaledwie 4 punkty! Jednak trzecia i czwarta kwarta należała do nich. W połowie czwartej Kłanino doprowadziło do remisu 35:35 i wydawało się, że idąc za ciosem wygrają całe spotkanie. Katastrofalny błąd na 6 sekund przed końcem zadecydował o kolejnej porażce tego zespołu. Przy stanie 37:37 długie podanie za plecy obrońców wykorzystał zupełnie niepilnowany zawodnik Pucka ... i z dogrywki nici.
Drugie spotkanie MOKiR Jastarnia - Brooklin rozpoczęło się od małej niespodzianki (w końcu GWIAZDKA blisko). Pierwsza kwarta to powolna gra Jastarni i prowadzenie Brooklin-u 11:8. Zawodnicy tego zespołu chyba jednak nie wierzą w swoje możliwości ponieważ w kolejnych 3 kwartach zdobyli zaledwie 10 punktów! Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Jastarni 66:21.
Trzeci mecz miał być szlagierem kolejki. Lider Belfer kontra czarny koń ligi Norda Squad. W Nordzie po raz pierwszy zagrał Szymon Borchmann,dawniej jeden z najlepszych zawodników UKS Bliza Władysławowo, obecnie grający w zespole Jedynka Reda. Mecz był bardzo zacięty, a przez to mało widowiskowy. Aż dwóch zawodników Belfra zeszło za 5 fauli. Od początku do końca spotkania nieznaczną przewagę miał lider rozgrywek. Najmniejsza strata Nordy wynosiła 2 punkty, było to na początku 2 kwarty (16:14). Ostatnia kwarta to deperackie ataki Nordy, które oprócz wielu rzutów osobistych nieprzynosiły rezultatu (zawodnicy Nordy niewykorzystali 12 osobistych!!!). Ostatecznie wygrał Belfer i umocnił się tym samym na pozycji lidera.
Ostatni mecz kolejki Energobaltic-LO Puck przyniósł zmianę liderów w dwóch klasyfikacjach indywidualnych, na najsuteczniejszego zawodnika oraz najlepiej rzucającego za 3 punkty. W obu pozycję liderów zapewnili sobie zawodnicy Energobalticu. Obaj także pobili rekordy ligi w zdobytych punktach (Maciej Zieliński - 49pkt.) oraz rzutach za 3 punkty (Marek Ryło - 5 celnych). Energobaltic wygrał całe spotkanie 83:28 i mając jedną porażkę zajął pozycję wicelidera.