poniedziałek, 6 maja 2024 Imieniny obchodzą: Judyta, Ewodia, Teodor, Gościwit, Benedykta, Ewodiusz, Jurand, Jan, Jakub, Dawid
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 1740 razy

Druga kolejka ALK

Ta kolejka spotkań przyniosła jedną, ale za to dużą niespodziankę. Drużyna Norda Squad nieoczekiwanie uległa zespołowi ZSPG 42:29. Zespół Norda Squad był (i chyba jest nadal) typowany jako czarny koń ALK. W jej skład wchodzą między innymi zawodnicy grający szereg lat w lidze okręgowej seniorów. Natomiast ZSPG to drużyna złożona z młodych graczy - uczniów miejscowej szkoły średniej, wzmocnionych jednym zawodnikiem klubu Trefl Gdynia Michałem Bugajskim. Z pozostałych spotkań na szczególną uwagę zasługuje nieznaczna (6 punktowa) wygrana zespołu Wyjaśniaczy nad MOKiR Jastarnia. Zespół z Jastarni po słabej pierwszej kwarcie w drugiej znacznie odrobił straty doprowadzając do stanu 19:18. Jednak druga połowa meczu należała już do zespołu Wyjaśniaczy. Niepomogły dwa celne rzuty za 3 punkty trafione w samej końcówce spotkania przez Marcina Borkowskiego. Wyjaśniacze wygrali dwie ostatnie kwarty w stosunku 24:19, a całe spotkanie 43:37.