piątek, 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Marcelin, Maria, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon
01-06-2015 11:34, dodał: quaresma89 czytano: 1240 razy

Wojewódzka Licealiada Szkół Ponadgimnazjalnych w Pucku

Trwa bardzo dobra passa zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej.
Zorganizowana przez LKS Ziemi Puckiej Wojewódzka Licealiada Szkół Ponadgimnazjalnych na stadionie w Pucku zakończyła się sukcesem organizacyjnym oraz sportowym naszego Klubu. Uczestnicy Licealiady podkreślali bardzo dobre przygotowanie i przeprowadzenie imprezy z udziałem ponad 300 startujących z całego województwa.
Zawodnicy - uczniowie Szkół Licealnych powiatu Puckiego wywalczyli 6 medali.
Złote medale:
Koszałka Wojciech LO Puck  pchnięcie kula wynik   15,05 oraz w rzucie dyskiem wynik 53,84
Sztafeta dziewcząt 4 x 100 m złożona z zawodniczek LO Puck oraz ZSP Kłanino wynik  54,28
Srebrny medal zdobył Alek Czubachowski  LO  Puck w biegu na 400 m wynikiem 51,06
Jakub Rigga  LO Puck w rzucie dyskiem wynikiem 40,48
W końcowej klasyfikacji zespołowej Szkół Licealnych Liceum Ogólnokształcące w Pucku zajęło bardzo wysokie II miejsce wyprzedzając pozostałe Licea naszego województwa.
W klasyfikacji powiatów (na 20 reprezentacji) na bardzo wysokim 3 miejscu uplasowała się reprezentacja powiatu Puckiego.

Żródło: Waldemar Płomień