piątek, 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Marcelin, Maria, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon
28-01-2014 12:33, dodał: quaresma89 czytano: 1301 razy

Znakomite wyniki Tomka Mudlaffa i Rafała Kownatke

Bardzo udane były ostatnie starty zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej.
Podczas rozgrywanych w Spale Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów złoty medal zdobył i został Mistrzem Polski w biegu na 60 m juniorów Tomasz Mudlaff uzyskując wynik 6,89 sek co jest rekordem życiowym oraz jednocześnie najlepszym wynikiem w br. w Polsce wśród juniorów.
W Mistrzostwach tych wystąpił na tym samym dystansie inny zawodnik LKS Ziemi Puckiej - Jakub Milejski który zajał I miejsce w finale "B" a uzyskany przez niego wynik 7,06 sek był czwartym wynikiem Mistrzostw. Jakub Milejski wystartował też w biegu na 200m w którym zajął VI miejsce bardzo dobrym rekordem życiowym 22,76.
W międzynarodowych zawodach halowych w miejscowości Jablonec w Czechach wystartował kolejny zawodnik LKS-u Ziemi Puckiej Rafał Kownatke, który w konkursie pchnięcia kulą zajął III miejsce a uzyskany wynik 19,78 m jest jego halowym rekordem życiowym i jednocześnie najlepszym tegorocznym wynikiem w Polsce.

Żródło: Waldemar Płomień