wtorek, 14 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Koryna, Bonifacy, Maciej, Wiktor, Dobiesław, Ampeliusz, Fenenna
21-05-2013 09:50, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1137 razy

GOSRiT/Wikęd Luzino już pewien awansu do IV Ligi

W sobotnie popołudnie na Stadionie GOSRiT w Luzinie odbył się mecz XXV kolejki spotkań Klasy Okręgowej, gdzie lider GOSRiT/Wikęd Luzino podejmował na własnym boisku czternastą drużynę w ligowej tabeli - Start Mrzezino..

Od początku meczu było widać kto jest faworytem. W 20 minucie świetna akacja gospodarzy, ale strzał Bartłomieja Białobrodzkiego poszybował tuż nad poprzeczką. W 45 minucie rzut wolny tuż przed polem karnym, który świetnie wykorzystał Paweł Politowski.

Druga część spotkania to nadal ataki gospodarzy, ale w 50 minucie nieporozumienie Pawła Politowskiego z Arturem Prangą i wyrównującą bramkę strzela napastnik z Mrzezina Łukasz Jandchowski. Pięć minut później piękny strzał Jacka Wicona wylądował w samym "okienku" bramki gości. Kiedy już wszyscy myśleli, że takim wynikiem zakończy się spotkanie w 92 minucie świetny rajd lewą stroną Grzegorza Semaka, który dograł piłkę do Dawida Mienika, a ten ustalił wynik na 3:1.

Po tym zwycięstwie KTS-K Wikęd/GOSRiT Luzino na sześć kolejek przed końcem zapewnił sobie awans do IV ligi i ma siedem punków przewagi nad drugim w tabeli Amatorem Kiełpino, który również w tej kolejce zapewnił sobie awans. Następne miejsce w tabeli zajmuje Cartusia II Kartuzy z 24 punktami straty do lidera.

Żródło: Piotr Klecha