sobota, 18 maja 2024 Imieniny obchodzą: Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
01-01-1970 01:00, dodał: Szymon Nadolny czytano: 984 razy

Srebro też dobre

Dzisiaj w hali w Starogardzie Gdańskim odbył się Turniej o Mistrzostwo Piłki Siatkowej Województwa Pomorskiego w kategorii juniorów.
W zawodach - podobnie jak u kadetów - udział wzięły trzy zespoły: gospodarzy turnieju Ambera, Koraba Puck oraz Technika Malbork.
W pierwszym meczu spotkały się drużyny ze Starogardu oraz Malborka i jak można było się spodziewać wygrali pierwsi 3:0, pieczętując tym swój triumf w rozgrywkach. A więc naszym siatkarzom została walka o srebro. Wyjaśnić miało się wszystko w drugim meczu turnieju kiedy to Korab spotkał się z Technikiem. Pierwsze dwa sety nie wskazywały na to, żeby siatkarzom z Pucka udało się powalczyć z zawodnikami drużyny z Malborka. Jednak doświadczenie i ogranie Korabowców spowodowało, że wygrali oni kolejne trzy sety. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 (-19, -22, 18, 21, 11) na korzyść Koraba. W ostatnim meczu turnieju pucczanie ulegli 3:0 (-22, -21, -20) siatkarzom ze Starogardu, w którym co warto podkreślić gra pięciu zawodników z II ligi seniorów.
Juniorzy powtórzyli wynik z przed roku, kiedy to także zajęli 2 miejsce. Korab zagrał w składzie: Daniel Lenc, Paweł Kaczmarek, Szymon Nadolny, Marcin Konkel, Radosław Wendt, Tomasz Nowak, Dariusz Potrykus, Michał Muża, Piotr Elwart, Artur Szmidtka oraz Mikołaj Sarnecki, który na codzień reprezentuje barwy SMS Spała.

• 3
wierny kibic 2004-02-09 19:35:22
czemu jak ktoś zdobędzie `tylko` srebro w województwie to nikt im nie chce pogratulować? ugryźcie się - ja im gratuluję !
nitii 2004-02-09 23:16:46
jestem swietny zdobyłem srebro !!
nicolahs 2004-02-10 14:49:25
To i tak dobrze ze juniorzy zajeli to drugie miejsce bo malo brakowalo a Korab pozegnalby sie z drugim miejscem i cwiercfinalami MP. gratulacje