poniedziałek, 13 maja 2024 Imieniny obchodzą: Robert, Gerard, Serwacy, Aaron, Magdalena, Piotr, Andrzej, Natalis, Gloria, Ciechosław
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 888 razy

Wyjaśniacze the best ... po I rundzie

Mimo dwóch nierozegranych jeszcze spotkań w I Lidze ALK już dziś wiadomo, że aktualni mistrzowie po I rundzie będą na czele tabeli. Wyjaśniacze w ostatniej, dodatkowej kolejce pokonali swoich największych rywali do fotela lidera zespół Old School. Szkolni do chwili meczu nie poniesli wczesniej żadnej porażki. Wielu kibiców po cichu liczyło na potknięcie lidera, ale się przeliczyli. Mecz tych dwóch zespołów miał dość dziwny przebieg. Od początku widać było wyraźną dominację na boisku Wyjaśniaczy, zawodnicy Old School nie mogli dojść do czystych pozycji rzutowych, często pudłowali nawet z pod kosza. Po pierwszej kwarcie było 12:4,a po drugiej już 19:10. Początek trzeciej kwarty nie wyglądał inaczej, było już nawet 28:12 dla Wyjaśniaczy. Żeby było tego mało zawodnicy Old School zupełnie przestali grać, dochodziło między nimi do nieporozumień. Zanosiło się na pogrom. Częste straty zdenerwowały lidera Szkolnych Szymona Borchmanna, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Jego dwa skuteczne wejścia uskrzydliły cały zespół, który zabrał się do skutecznego odrabiania strat. Na początku czwartej kwarty niespodziewanie był już REMIS 34:34. Wyjaśniacze rzucili zaledwie 5 pkt. przeciw 20 pkt. zdobytym przez Old School !
Jeszcze przez dwie minuty gra była wyrównana, po chwilowym załamaniu mistrzowie znów odzyskali skuteczność ... i było po staremu. Wyjaśniacze wygrali 54:42.
Po dłuższej przerwie doszło do kolejnego zaległego spotkania Wyjaśniacze - Belfer. Drużyna Belfer wygrała do tej pory tylko jeden mecz więc nikt nie spodziewał się tak dużych emocji w tym spotkaniu. Drużyna skazana na pożarcie prowadziła aż do połowy trzeciej kwarty i już się wydawało, tak jak w poprzednim spotkaniu, że pierwsza porażka mistrzów wisi na włosku. Ale tak jak dotychczas bywało ostatnie słowo należy do Wyjaśniaczy. W rezultacie wygrali oni swoje kolejne spotkanie 50:43. Cały mecz był bardzo zacięty, często dochodziło do przepychanek bez piłki, ale po meczu ......

Mecz będzie retransmitowany przez NasząTV, zapraszam do oglądania.