niedziela, 5 maja 2024 Imieniny obchodzą: Pius, Teodor, Irena, Zdziebor, Penelopa, Waldemar, Sabrina
28-03-2012 14:01, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1579 razy

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w kaszubskiej Baśce

Dnia 25 marca w salach Gminnego Domu Kultury w Lini spotkali się miłośnicy gry w Kaszubską "Baśkę".. Do stolików zasiadło aż 264 uczestników z terenów całego województwa pomorskiego. Oprócz reprezentantów powiatu wejherowskiego licznie dotarło grono zawodników z powiatów puckiego i lęborskiego. Ponadto byli przedstawiciele powiatów: kartuskiego, kościerskiego, bytowskiego, tczewskiego, a także Gdyni.

Uczestnicy zawodów rozegrali 80 partii punktowanych po czym nastąpiła godzinna przerwa na posiłek regeneracyjny, który organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników zawodów. Następnie odbyła się druga runda zawodów, czyli kolejne 80 partii rozgrywek.

Po zsumowaniu punktów w klasyfikacji indywidualnej tytuł mistrza województwa pomorskiego LZS zdobył Waldemar Zduńczyk (330 pkt) reprezentant Kasztelanii Gdynia. Drugie miejsce wywalczył Zdzisław Dawidowski (323 pkt) z PKA Gdynia, a trzecie - Czesław Hulma (311 pkt) z Iskry Połczyno. Kolejne miejsca zajęli: Jan Salabura (305 pkt) z Cewic, Ryszard Birra (300 pkt) z drużyny Zamku Gniew, Jarosław Woźniak (283 pkt) z Leśnika Cewice i Kazimierz Rohde (283 pkt) z zespołu Gran Krokowa. Ci zawodnicy w nagrodę otrzymali okazałe puchary. Nagrodzono także najlepszą zawodniczkę mistrzostw, którą została reprezentantka gospodarzy z gminy Linia - Urszula Olszewska z Lewinka. Wyróżniono także najstarszego zawodnika, którym okazał się 86-letni Hubert Otrombke ze Strzelna.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna LZS Sokół Strzelno (740 pkt) w składzie: Kazimierz Tarnowski, Hubert i Roman Otrombke, Stanisław Pipke i Henryk Szopa. Drugie miejsce zajęła PKA Gdynia (726 pkt), a trzecie - Kasztelania Gdynia (680 pkt). W turnieju wystąpiło w sumie 50 zespołów. Najwyżej sklasyfikowane drużyny otrzymały piękne puchary oraz komplety medali.

Uroczystej dekoracji, wręczenia pucharów, medali i dyplomów dokonali: Wójt Gminy Linia Łukasz Jabłoński, Prezes ZKP oddział Linia Edmund Szymikowski, a także działacz kaszubski Mateusz Meyer oraz organizator Jan Trofimowicz.

Tego samego dnia podsumowano także wyniki Otwartych Mistrzostw Gminy Linia w Kaszubską "Baśkę", których zmagania trwały od początku tego roku. W tej klasyfikacji zwyciężył Marian Piekarski z Nowej Huty, drugie miejsce wywalczyła Urszula Olszewska z Lewinka, a trzecie - Roman Bulczak z Bącza. Łącznie w Mistrzostwach Gminy sklasyfikowano 48 zawodników. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna z Mirachowa w składzie: M. Piekarski, R. Bigus, M. Bulczak, L. Maliszewski zdobywając 822 pkt. Drugie miejsce zajęło Lewinko (177 pkt), a trzecie - Linia II (-31 pkt).

Żródło: Paulina Bigus